جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

پیمان گلمحمدی قهرمانی از دیار کرمانشاه

پیمان گلمحمدی قهرمانی از دیار کرمانشاه

بسم الله الرحمن االرحیم

پیمان گلمحمدی پهلوانی که هم در دنیای ورزش و قهرمانی و هم در وادی علم و دانش راه پدر عزیزش را ادامه داده است و جز قهرمانان تحصیل کرده و آشنا به علوم روز ورزش دنیا می باشد . پیمان متولد ۱۳۶۲ فرزند سردار شهید روضان گلمحمدی اهل قصرشیرین و ساکن و بزرگ شده کرمانشاه کشتی گیر خوب و با استعدادی که هیچ وقت به حق خودش در دنیای قهرمانی و کشتی نرسیده است .

پیمان (3)
در زمان کودکی به فوتبال علاقه بسیاری داشت اما به ناگه از این رشته بطور کلی برید و به کشتی روی آورد و در سال ۷۳ زیر نظر آقای محمودخاوران تمرینات پایه را شروع کرد و حدود چهار سال زیر نظر ایشان به تمرین پرداخت. بعدازچند سال تلاش زیرنظراین مربی خوب کرمانشاهی به علت رفتن آقای خاوران به تهران تمرینات خود را نزد برادران محبی و برادران حسینی و آقایان یزدان فرزایی و پرویزسلیمانپورادامه داد ومراحل قهرمانی رایکی پس ازدیگری طی نمود وگل استعدادش شکفت وبارها دررده های سنی مختلف دراستان به مقام های قهرمانی رسید . بعد از تلاشهای فراوان اولین قهرمانی کشور خودرا در سال ۷۷ در مسابقات کشتی پهلوانی در وزن +۷۰ کیلوگرم کسب نمود. و پس ازآن  در مسابقات قهرمانی کشور وجام های داخلی دررده های سنی نوجوانان وجوانان به مقام های قهرمانی دست یافت .پیمان گلمحمدی اولین مقام بین المللی خود را در سال ۷۸ درمسابقات بین المللی روزجهانی کودک دروزن ۸۵ کیلو باکسب نشان طلا وپیروزی برمدعی این وزن محمد هادی پورعلیجان کسب نمود وموفق به عضویت درتیم ملی جهت شرکت در مسابقات آسیایی گردید ودرآن مسابقات که در ایران و استان همدان برگذار گردید موفق به کسب نشان طلا برای ایرانی اسلامی گشت .بعد از این طلا دو بار دیگر موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی در مسابقات آسیایی شد که حاصل آن نقره وزن ۸۵ کیلو در سال ۲۰۰۰ هندوستان و طلای ۲۰۰۲ (ایران _ مشهد)در وزن ۹۷ کیلوگرم . درسال ۸۲ در مسابقات بین المللی جام فردن فرد لیتونی شرکت کرد که موفق به کسب مدال طلا در وزن ۹۷ کیلو شد ولی متاسفانه پس از بازگشت از این مسابقات از ناحیه کمردچار آسیب دیدگی شد و بالاجبار دوسال ازمسابقات و ورزش حرفه ای دور ماند.درسال ۸۴ جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه شد و در رشته تربیت بدنی شروع به تحصیل کرد و بعد از چند سال دوری از ورزش قهرمانی و مسابقات در سالهای ۸۶ و ۸۷ در اوزان۹۷ و ۱۲۰ کیلو گرم به مقام های قهرمانی دانشجویان و المپیاد دانشجویان دست یافت که هر دوسال عضو تیم ملی دانشجویان شد ولی به دلایلی نامعلوم هر دوسال تیم دانشجویان به مسابقات جهانی اعزام نشد و … پس از این ناکامی ها تمرینات خود را به طورجدی ادامه داد اما متاسفانه درسال ۸۸ در اوج آمادگی از ناحیه رباط  و مینیسک زانو دچار پارگی شد و دوباره این جوان با استعداد کرمانشاهی ازدنیای قهرمانی و تمرین دور افتاد و محروم شد. پیمان گلمحمدی جوانی شایسته و تحصیلکرده است که از ورزش دور نماند با این مشکلات و مصدومیت ها مدرک کارشناسی خودرا در رشته تربیت بدنی کسب کرد و کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش مدیریت ورزشی را دارد و مسئول پایگاه های استعداد یابی استان کرمانشاه می باشد و همچنین در وادی کشتی کمک مربی آقای محسن حسینی و در خدمت جوانهای شهر و دیارش می باشد .

پیمان (8)

در ادامه مصاحبه ای با این قهرمان ارزنده کرمانشاهی :

هئیت خوب و فعال از نظر شما ؟

بنظر من تیم های مدیریتی آقای هیچی و آقای حسین محبی در دهه ۸۰ خوب بودن و هئیت های فعال و خوبی داشتیم و تیم های کرمانشاه نتیجه های خوبی میگرفتند و البته این هئیت الان هم اگه همکاریش رو با افراد متخصص و آشنا به خیلی آیتم های حرفه ای ورزش بیشتر کنه و از نیروهای جوان استفاده کنن حتما بهتر نتیجه میگیرن .

مربی خوب استان از نظر شما ؟

بنظر من آقای حسن محبی بخاطر پشتکار و قدرت و مدیریتی که تو امر مربیگری داشت و داره و پرونده فعال و درخشانی که در این زمینه داره از جمله قهرمانی تیم ملی ایران در مسابقات جهانی و آقای ارسلان حسینی که متاسفانه با خلاقیت بالای مدیریتی که دارند تو بحث روز ورزش هم یک نیروی فعال وآشنا به علوم و از لحاظ فنی عالی ولی در استان زنجان مشغول خدمت می باشد و از شهر و دیار خودش دورکه انشالله بزودی ایشان را در استان خودمان و در کنار خودمان ببینیم.
درضمن بنظر من یک مربی خوب باید یک ورزشکار خوب هم باشه هم از لحاظ علمی بالا باشه و هم از لحاظ فنی و به اصطلاح خودمان خاک تشک خورده و استخوانی شکسته باشه تو وادی ورزش ولی متاسفانه تو استان ما میبینیم که خیلی ها با داشتن یه مدرک و رابطه هایی آمدن و مشغول هستند و هیچ وقت درک نمیکنند یک قهرمان چه نیازهایی داره و چه برنامه ریزی های خاصی باید برای نگه داشتنشون انجام بشه و خیلی ها سنتی عمل می کنند و باید مربی های ما هم از لحاظ علم روز ورزش و هم از لحاظ فنی بالاباشند و این دو تارو در کنار هم داشته باشند .

نظر شما در مورد وضعیت حال حاضر کشتی و ورزش استان چیست ؟

متاسفانه باتوجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی وضعیت ورزش مشخص میشه و دخالت هایی میشه و کارشکنی ها و خیلی ها که تخصصی ندارند با رابطه و رانت هایی سر کار هستند و مسئولیت های کلیدی رو دست گرفتند و باعث پسرفت ورزش در این دیار شده اند! مثلا توهمین اداره تربیت بدنی که مشغول هستم با وجودآقای جوهری مدیرکلی متخصص با روحیاتی خوب و کلی انگیزه ولی همکاری های لازم باهاشون نمیشه و خیلی هاباهاش یکرنگ و یک صدا نمیشن که کارها و برنامه های مفید و موثر برای ورزش استان پیاده بشه!

من یک ایرادی که اول از خود قهرمانها و ورزشکارامون میگیرم که باید ریاضت بکشن خودشون در اولیت قرار دارند و باید فعل خواستن در اون ها قوی باشه که با وجود خیلی کمبودها به نتیجه برسند که متاسفانه نسل جدید ورزش کرمانشاه تو این زمینه خیلی ضعیف هستند.

کار و طرح های کارشناسی خیلی کار میبره و زمان میخاد ما باید به استان هایی که مارو جا گذاشتند و با سرعت دارند جلو میرن نگاه کنیم دنبالشون بریم ببینیم چکار میکنند و چطور به اینجا رسیدند! برنامه های تمرین ما اشتباه هستند و باید کارشناس هایی رو بفرستیم به استان هایی مثل همدان / مازندران / خراسان و از داشته هاشون استفاده کنیم و بیایم اون برنامه ها رو این جا پیاده کنیم باید یادمون باشه اگه نسل فعلی ما ضعیف باشه نسل بعدش ضعیفتر و ترسو تر میشه و انتقال داده میشه باید جسارت و جنگندگی به ورزش کرمانشاه برگرده با استفاده از بزرگای دلسوز نیروهای جوان و متخصص .

ماداریم درتربیت بدنی استان این برنامه های خوب استعداد یابی رو پیاده میکنیم و گروهی خوب و با برنامه پشت این قضیه هستند و خود من هم به عنوان مدیر این پایگاه هستم و اگه همکاری های لازم و خوب صورت بگیره خیلی نتیجه های مفیدی میگیریم تو امر ورزش و خیلی استعدادها معرفی و شناخته میشن تو رشته های مختلف و خیلی از نونهال ها ونوجوانهای شهرمون هدایت میشن به رشته هایی که به فیزیک بدنشون و استعدادشون میخوره و حرفه ای و با علم روز مورد تعلیمات پایه قرار میگیرند . هئیت کشتی و مدیریت کشتی استان هم باید این برنامه روداشته باشن و در راس کارهاشون باشه این استعداد یابی و از همه داشته هاش استفاده کنه و با تمام توان برنامه ریزی کنن که حد اقل تو پنج سال آینده تحرکی تو کشتی استان ایجاد بشه و به جایگاه اصلی مون برگردیم .

از مسئولین اول استان خواهش میکنم از جوانها و قهرمان هایی که مدارک تخصصی دارند و از کارشناس های رشته های خودشون هستند بکار گیری کنند تو امر ورزش استان که به پیشرفت ورزش کرمانشاه کمک بشه و خون تازه ای تو رگ های سیستم های پیر مدیریتی ورزش تزریق بشه و ورزش کرمانشاه جانی دو باره بگیره که در کنار بزرگان و تجربیاتشون این جوانها هم میدان بدن که با توان و انرژیشون باز نام وآوازه کرمانشاه رو به قله های افتخار برسانند.

پیمان (9)

از ورزشکارا وقهرمان هاخصوصا کشتی گیرا میخام قدر جوانی و قدرت و این دوران رو بدونند که زود گذره اگه الان از تمام پیشکسوت ها و قهرمانها سوال کنی آرزو دارند به عقب برگردند برا بهتر نتیجه گرفتن! بعدا برا خیلی تفریحات و کارهاوقت هست و سن نمیشناسه و میشه بهشون رسید ولی قهرمانی و قدرت کوتاه هست و زود گذر ازشون میخام باجان و دل کار کنند و قدر این زمان هارو بدونند که انشالله به نتایج دل خواهشون برسند که بعد ها افسوس نخورند !

در آخریادی میکنم از برادر عزیزم پهلوان جوانمرگ آقا بابک قربانی که غریبانه و مظلوم رفت و بنظر من سال های سال باید بگذره که ورزش استان و کشور جوانی مثل آقا بابک رو بتونه به خودش ببینه که تمام آیتم های یک قهرمان رو همه باهم و در کنار هم داشت اخلاق/ علم روز ورزش/ تکنیک و دانش فنی بالا قهرمانی کامل ولی متاسفانه با یک اشتباه یک امر ناخواسته اون از ما دور شد و با خیلی کارشکنی ها و کم کاری ها که شد این پهلوان این جوان با استعداد رو مفت از دست دادیم و از بین ما غریبانه رفت …

انشالله که در زمینه هایی که فعالیت دارم چه تو دانشگاه و تدریس و چه در اداره تربیت بدنی و پایگاه استعداد یابی بتونم خوب کار کنم و در خدمت جوان های شهر و دیارم باشم و قدمی در راه اعتلای ورزش استان پهلوان پرور کرمانشاه بردارم …

1415412554217

عناوین قهرمانی پیمان گلمحمدی :

طلای نوجوانان آسیا وزن ۸۵ در سال ۲۰۰۰ ایران / نقره جوانان آسیا وزن ۸۵ در سال ۲۰۰۰ هندوستان / طلای جوانان آسیا در وزن ۹۷ در سال ۲۰۰۲ ایران / طلای مسابقات بین المللی روز جهانی کودک در سال ۷۹ / طلا و نقره جام شهید ناطق نوری در سالهای ۷۹ و ۸۱/ نقره جام برادران شهید پورزند در سال ۷۹ / طلای جام فردن فرد لیتونی در سال۸۲ / ۳ بار قهرمان جوانان کشور در سالهای ۷۹ / ۸۰ / ۸۱ / سه بار قهرمان کشتی پهلوانی در سالهای ۷۸ / ۷۹ / ۸۰ / شش دوره نفر اول مسابقات انتخابی تیم ملی / دو بار قهرمان مسابقات قهرمانی کشور جام شاهد / دو باور قهرمان کشتی دانشجویان کشور و چندین سال شرکت در لیگ کشتی کشور و عضویت در تیم های ناز گل کرمانشاه / جویبار لوله / نیروی زمینی ارتش

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در جمعه, 08 خرداد 1394 ساعت 3:51 ب.ظ