سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰

وضعیت کشتی فرنگی استان کرمانشاه :

وضعیت کشتی فرنگی استان کرمانشاه :

بسم الله الرحمن الرحیم

1417719262135

امروز یکی از کشتی گیران جوان فرنگی کار کرمانشاه مهمان من بود و ساعاتی درکنارهم بودیم ودلی پر داشت از بی مهری ها و کلی درد دل و ازم خواست این حرفا و این وضعیت تلخ کشتی فرنگی رو بدون کم و کاست و ویرایشی انعکاس بدم از طریق سایتمون .

منم پای صحبت های حسین مرادی عزیز نشستم و فقط شنونده بودم ….

حسین مرادی : متاسفانه در شهرستان کرمانشاه با این همه پتانسیل و استعداد ما فقط سه تایم فرنگی داریم نوجوانان آقای گودرزریزه وند و جوانان آقایان تورج مهری و سعیدچاله چاله و بزرگسالان آقای فریبرز غیبی . متاسفانه در استان کرمانشاه هیچ تایم فرنگی وجود نداره برای نونهالان و نوجوان ها که از پایه و اصولی بالا بیان و هیچ مربی پایه ای و هیچ تایمی نداریم که آشنا به علم روز ورزش و تغذیه باشند و نو نهالان و نوجوانان ما اونجا برن و مورد تعلیم قرار بگیرند و اصولی و قدم به قدم پیشرفت کنند     .
متاسفانه هئیت کشتی انگار فراموش کرده رشته ای به اسم فرنگی وجود داره و هیچ برنامه ریزی و هیچ کاری در این راستا به چشم نمیخوره از نیرو های جوان و آشنا به علم روز قهرمانی هیچ استفاده ای نمیشه و یه سری مربی سنتی در راس کار هستند و بدون بازده ای مثبتی کشتی فرنگی با این وضعیت و این سکون و رکود رئیس و مدیر نمیخاد و فقط و فقط یه دلسوز میخاد که راس کارها باشه و دلسوزانه برای کشتی فرنگی و این نوجوان و جوانهایی که هستند زحمت بکشه و وقت بزاره و در کنارشون باشه.
باید یکی بیاد و بزرگی کنه و همه پیشکسوت هارو در کنار هم قراربده و متعهد کنه اگه میخوایم موفق باشیم تنها راه اینه  و بزرگی کنننپ بزرگان فرنگی استان و  باید این ریتم سنتی و اختلافات کنار گذاشته بشه و از ریشه و پایه کار بشه و از مربی ها و قهرمان های جوانی مثل شهاب شکری و فردین لطیفی در پایه سازی استفاده بشه و مربیان بزرگی مثل آقای غیبی و آقای مهری در کنار هم باشند که هردو از بزرگان فرنگی استان از مربیان تیم ملی فرنگی در رده های مختلف بوده اند و با همدلی به داد کشتی فرنگی برسند .
درد و دلی با آقای کامران قدرتی مسئول کمیته فنی کشتی فرنگی استان کرمانشاه : از ایشان که به عنوان مدیر در راس کشتی فرنگی هستند خیلی انتظارات هست  . ولی متاسفانه هیچ بازدهی مثبتی را نمی بینیم در کشتی فرنگی و ایشان حتی روی تشک هم حاضر نمیشن و ما حضورشون رو اصلا حس نمیکنیم و فقط در هنگام اعزام تیم ها به مسابقات مختلف ایشان رو میبینیم اونم میاد و برای ما ارزوی موفقیت میکنه ما انتظار داریم ایشان مثل آقایان ماشالله حسینی و شهرام چایچی و جعفر دلیری در کنار کشتی فرنگی باشند و همدلی و برادری را در بین بزرگان و قهرمانها و کشتی گیران جوان ایجاد کنه و ازشون میخایم اگر واقعا توان این کار را ندارند میدان را خالی کنند که از پتانسیل های دیگه و افراد دلسوز تری استفاده بشه که به سرمنزل مقصود برسیم و از این سکون رها بشه کشتی فرنگی کرمانشاه .
متاسفانه در رده های مختلف ملی نوجوان و جوان و بزرگسالان ما مربی در کنار تیم های ملی نداریم تک کشتی گیر هایی هم که به اردو ها راه پیدا میکنند جایی در میان انتخاب شده های هایی ندارند البته در حال حاضر مربی خوب و دلسوز و فنی شهرمان آقای تورج مهری مربی تیم ملی نونهالان می باشد و امیدوارم باز بستری فراهم بشه کشتی گیران فرنگی کار کرمانشاه به اردوهای تیم ملی راه پیدا کنند .
متاسفانه کشتی فرنگی کرمانشاه د حال حاضر هیچ جایگاهی در کشور نداره و واقعا جای تاسف داره که اون روند روبه رشد سال های ۸۵ تا ۹۰ متوقف شده و همه ما امیدواریم به بازگشت به اون راه و بستر سازی بشه و در مسیر درست قرار بگیره کشتی فرنگی کرمانشاه .
یادی از جوانهایی در حال تمرین هستند و در کوران ناملایمات کشتی کرمانشاه :
بهروز هدایت / امین کیانی / امیر حسین کلهری / مهدی چقامیرزایی / امیر حسین میری / علی شاطری / سجاد جلیلیان / وحید نامداری / پیمان جلیلیان با ارزوی موفقیت این عزیزان …
یادی هم از قهرمانان و عزیزانی که از سکوهای مختلف بالا رفتند و برای کرمانشاه افتخار افرینی کردند : شهاب شکری / فردین لطیفی / شیرزاد بهشتی / بهنام بساطی / یاسین بهرامی / مهدی غیبی / ابرهیم همتی / برادران قربانی / مهدی کیانی / امید کلانتری / علی پرویزی / یونس فرهنگیان .
در آخر هم از زحمات مربی عزیز و زحمتکشم آقای فریبرز غیبی تشکر میکنم که دلسوزانه و مثل پدری مهربان در کنار کشتی فرنگی با تمام این بی مهری ها بوده و هست .

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در چهارشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۳ ب٫ظ