سه شنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۱

صدای شما:کشتی شهرستان گهواره

صدای شما:کشتی شهرستان گهواره

بسم الله الرحمن الرحیم

صدای همراهان سایت و کانال :

نگاهی به کشتی شهرستان گهواره به قلم محمدرضا میرزایی ارسالی به کانال پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه :

وضعیت اسفبار کشتی شهر گهواره
که علت اصلی آن بی توجه ای مسولین استان خصوصا شهرستان اسلام آباد به ورزش این دیار در سالهای دورتر می باشد ، در سالیان گذشته از طرف تربیت بدنی مبنی بر تقسیمات استانی ابتدا گهواره زیر نظر شهرستان اسلام آباد غرب بود که بی مهری های زیادی به کشتی این دیار شد تا جایی که ۶ سال این رشته پرطرفدار در این دیار تعطیل شد و … ولی الان هیت کشتی گهواره زیر نظر شهرستان کرند یا همان دالاهو می باشد و خدارو شکر دلسوزان جمع شده اند و چراغ کشتی گهواره رو روشن کرده اند .

نبود سالن کشتی یکی از بزرگترین مشکلات این منطقه می باشد،برای اولین بار به صورت مشترک با ورزشهای رزمی و غیر فدراسیونی سالنی در اختیار کشتی گیران قرار گرفته و با توکل بخدا بعد از ۶ سال تعطیلی استارت شروع تمرین برای جوانان علاقمند گهواره خورده است .

متاسفانه در همین ابتدا با مشکلاتی رو برو شدیم ، قرار گرفتن سالن در اختیار افراد غیر ورزشی ، امابا زحمات بی دریغ مربیان ارزشمند این دیار خصوصا جناب شیردل حیاتی به عنوان ریئس هیئت کشتی دالاهو که راه و مسیر طولانی و پر خطر کرند گهواره رو در طول هفته می پیمایند و همچنین توجه ویژه ایشان به این منطقه محروم باعث دلخوشی اهالی شهر منجمله کشتی دوستان گهواره شده تا جایی که از تعداد ۴ نفر کشتی گیر طی چند ماه امروز شاهد حضور ده ها تن ورزش کار در این رشته و این سالن جدید شده ایم و مایه دلگرمی تمام مردم این منطقه خصوصا جوانها و نوجوان ها شده است .

و تشکر میکنیم از دو مربی ارزشمند کشتی منطقه آقایان سید محبت حسینی و توفیق نیکروش که بدون چشم داشتی از جیب خودشان برای کشتی و جوانان گذاشته و هزینه می کنند.

لازم به ذکر است این دو مربی در زمان قبل از تعطیلی ۶ ساله کشتی گهواره بدلیل کمبود جا و درواقع نبود مکان تمرین مناسب از کتابخانه مدارس یا زیر زمین مدارس برای تمرین جوانان استفاده میکردند که چراِغ کشتی در این منطقه خاموش نشود و حتی زحمت انداختن وجمع کردن تشک های کشتی هر روز در سالن بزرگ فوتسال شهر و جمع آوری آن همه اسفنج و تشک قدیمی با خود این عزیزان بود و از جان مایه میگذاشتند که کشتی گهواره تعطیل نشه اما تابه کی تحمل این همه جفا و سختی ؟!

این دومربی عزیز در دوره نونهالان و نوجوانان تا قبل از تعطیلی کشتی
چندین کشتی گیر خوب و با استعداد رو به مسابقات استانی و کشوری در غالب تیم کرمانشاه روانه مسابقات کردند که اسامی و احکام آنان در آرشیو تربیت بدنی استان موجود است .

افرادی همچون جهانگیر فلاح، بیژن کرمی ، سید ساسان قنبری اعزامی به مسابقات کشوری بوشهر،بابک مرادی قهرمان ۴۲ کیلو استان، رامین مرادی ، سید سیروان ترابی قهرمان ۳۲ کیلو استان، امیر وفایی سوم فرنگی استان، محمدرضا میرزایی سه مقام دومی استان دو مقام سومی استان ، سید مسعود حسینی دوم استان ، رامین مرادی ،یوسف رضایی ،کیانوش حسینی و خیلی از کشتی گیران خوب دیگر که تحت تعلیم این دو مربی ارزشی بوده اند و امروز دوباره با تمام توان و با عشق شروع به کار کردن و در خدمت جوانان و نوجوانان گهواره .

امروز تنها دغدغه ما مسیول تربیت بدنی دالاهو است و نگاه ویژه ایشان رو می خواهیم برای بهبود کیفی سالن کشتی گهواره .

خدا را شکر با عنایات آقای حیاتی تا این لحظه اجازه دخالت افراد بدخواه که هدفشان تعطیلی کشتی تازه پاگرفته گهواره است داده نشده و کشتی گیران همگی پا کار هستند تا جایی که حتی خودشان برای نظافت سالن جارو بدست میگیرند ویا در بعضی جاها برای حمایت از هم دست به جیب میشوند و این نور امیدی است برای شکوفایی ورزش و کشتی در شهرستان گهواره و انشالله شنیدن دوباره نام کشتی گیران با غیرت این دیار بر روی سکوهای مختلف قهرمانی .

( با تشکر از جناب نجاتی مدیریت سایت و کانال پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه و آرزوی سلامتی برای تمام زحمتکشان واقعی کشتی استان کرمانشاه )

کانال پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه :

@koshti_kermanshah

سایت پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه :

http://koshti-kermanshah.com/ 

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در چهارشنبه, 11 مرداد 1396 ساعت 11:48 ق.ظ