جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

سعید امیری جوان با اخلاق کشتی کرمانشاه

سعید امیری جوان با اخلاق کشتی کرمانشاه

386

بسم الله الرحمن الرحیم ….

سعید امیری متولد ۲۱ / ۴ / ۶۴ در استان قهرمان پرور کرمانشاه متولد شد سعید کشتی را از سال ۷۸ زیر نظر مربی پایه و خوب کرمانشاه آقای سلیمان رحیمی شروع کرد و بعد مورد تعلیم مربیان فهیم دیگری همچون آقایان پرویز سلیمانپور و محسن حسینی و اسفندیار خسروی قرار گرفت .

سعیدامیری در سالنهای قدیمی شهر سالن های شهید ریزه وندی / تختی / شهید دارابی  به تمرینات پرداخت و باتلاش های فراوران قله های افتخار را یکی یکی سپری کرد و همواره از جوانان با اخلاق و پهلوان استان کرمانشاه بوده است و از کشتیگیران بدون حاشیه این دیار . سعید امیری علاوه بر ورزش در سنگر علم هم به مدارج عالی رسیده  و دارای مدرک و کارشناس ارشد تربیت بدنی است .

عناوین کسب داخلی شده توسط سعید امیری :

جوانان : دوبار شرکت در جام شهید ناطق نوری و کسب دو عنوان دومی / مسابقات قهرمانی کشور جوانان (تهران) نفر دوم / (سنندج) نفر سوم / (ساری) نفر دوم انتخابی تیم ملی تهران نفر دوم / مسابقات پهلوانان کشور (همدان ) نفر اول.

بزرگسالان : اتخابی تیم ملی ( تهران ) نفر دوم / اتخابی تیم ملی ( تهران ) نفر اول / اتخابی تیم ملی(سنندج ) نفراول پیروزی بر بهترین ۹۶ اون سال ها خالقی فر قهرمان جوانان جهان  / قهرمانی کشور  (تنکابن) نفر سوم / قهرمانی کشور  (مشهد) نفر سوم / جام تختی(کیش) نفر سوم /جام تختی (کرمانشاه) نفر اول / قهرمان چندین دوره مسابقات دانشجویان کشور .

عناوین خارجی : نفر سوم مسابقات دانشجویان جهان ایتالیا / جام جمهوریت ترکیه نفر اول / جام قهرمانان ترکیه نفر دوم / جوانان آسیا کره جنوبی نفر اول / دوبار شرکت در مسابقات بین المللی هند و کسب یک عنوان اولی و یک عوان دومی / شرکت در جام یاشار دوغو / شرکت در جام علی اف و کسب عنوان پنجمی .

بهترین تیم مدیریتی کشتی از نظر شما ؟

سعید امیری: بنظر من تیم های مدیرتی زیر نظر آقاحسین محبی چه در گذشته و چه حال خوب کار کردند برگزاری مسابقات متعدد انسجام تیم های تحت نظرشون و استفاده از خیلی از پتانسیل های کشتی استان .

 سعید امیری این جوان با اخلاق و قهرمان کرمانشاهی نکات خوبی رو در مورد وضعیت کشتی کرمانشاه گفت که در ادامه میارم :

سعید امیری : کشتی کرمانشاه دهه به دهه عوض شد و ضعیف و واقعا الان جایگاهی در سطح ملی و کشور نداریم که دلایل زیادی داره که من تیتر وار میارم و باز نمیکنم ؟! بنظر من بیشترین تقصیر و مشکل از خود ورزشکاران و قهرمانها ها هستش چون دل به کار نمیدن و خیلی حواشی که گریبان کشتی و قهرمان های مارو گرفته !! تز های فکری جدید و مدهای شخصیتی که وارد فرهنگ ما شده و متاسفانه خیلی ها رو به بیراهه رفتن یکی دیگه از مشکلات کشتی استان خود محوری کشتی گیرا هستش دل به کار نمیدن احترام و بزرگی نمونده این وسط خیلی از حرمت ها از بین رفته  . بنظر من مسیولین  کشتی باید دست به دست هم به داد کشتی  برسن از قهرمانها و مربیان مطرح کشور استفاده کنند و اون هارو بیارن تو استان و از علوم و تجربیاتشون استفاده کنیم از مربیانی امثال عباس حاجکناری / منصور برزگر و …

برگزار کردن کلاس های توجیهی در زمینه های مختلف برای مربیان سطح اول استان و همدل کردن اونا در کنار هم که انشالله به داد کشتی برسن و کشتی رو از این سکون مرگبار چند سال اخیر نجات بدن …

از سعید امیری خواستم در مورد اون سال که از تیم ملی خط خورد و از المپک جاموند حرف بزنه با حسرتی که از چشاش معلوم بود ادامه داد :

سعید امیری: خیلی سخت بود و تلخ و هیچ وقت اون روزها رو فراموش نمیکنم ولی برخلاف میلم ازش حرف میزنم تا خیلی ها  بدونند چطور من رو مثل آب خوردن کنار زدن و حقم پایمال شد و من عقب افتادم و …

من اون سال نفر دوم انتخابی تیم ملی شدم و مسابقات جام تختی اول شدم و همه خوب های ۹۶ بودن که با اختلاف همه رو شکست دادم و اول شدم یکسال تو هیچ مسابقه ای باختی به کسی ندادم و تو لیگ هم کشتی های خوبی گرفتم و بدون باخت بودم مسابقات دانشجویان جهان میخواستند اعزام کنند شب حرکت گفتند پاسپورتد گم شده و … بعدش گفتند برید لهستان با سعید ابراهیمی هرکس بهترین نتیجه رو بگیره انتخاب میشه که اینبار روز حرکت تیم به من گفتند ویزای تو حاضر نشده و من جاموندم برگشتند و تو اردو هر روز میگفتند انتخابی میزاریم برای تو وسعید ابراهیمی که بازم نذاشتند و هروز یه بهانه فقط یه روز برای من و سعید ابراهیمی تمرینی گذاشتند که فقط دو دقیقه طول کشید و سعید ابراهیمی ادامه نداد به علت ضرب خوردگی و در آخرم فقط بخاطر اینکه سال قبلش ایشان نایب قهرمان جهان شده بود انتخاب شد و من رو مثل آب خوردن کنار گذاشتن واقعا روزهای سختی بود بزارین اینجا بازم گلایه کنم از مسیولین وقت استان که پشت منو نگرفتن و کسی منو همراهی نکرد اون روزها نمایندگان مجلس همدان استاندار و بقیه مسیولین همدان بارها به اردوی تیم ملی اومدن و کلی مکاتبات  شد بافدراسیون وکلی زور زدن و موفق هم شدن وحق من رو پایمال کردند ولی دریغ از یه تماس یا یه مکاتبه از طرف مسیولین استان کرمانشاه … گذشت  ولی تا زنده ام این حق کشی رو فراموش نمکینم تمام زحمات من نادیده گرفته شد و دیگه انگیزه از من گرفته شد و واقعا به جایگاهی که حقم بود نرسیدم . 

در آ خرم این جوان شایسته و با اخلاق استان نکاتی رو به جوانهای همشهریش  و مسیولین دیارش گفت  که در ادامه میارم:

سعید امیری : از همه همشهری ها و جوان های با استعداد کرمانشاه میخام تلاش کنند این کار زحمته و مرد میخاد از لذت های زود گذر بگذرن و ایشالله که دوباره بتونند اسم کرمانشاه رو به قله های افتخار برسانند و از مسیولین و هرکی که قدرتی داره میخام به داد قهرمان ها برسند و رهاشون نکند چون با ورزش هستش که اسم کرمانشاه در کشور زنده میشه و دوباره خون رو در رگ های ورزش استان به جریان بندازن چون جایگاه فعلی حق ورزش و کشتی کرمانشاه نیست . ( یا علی )

در آخر من هم برای این جوان باغیرت و با اخلاق دیار کرمانشاه آرزوی توفیق و سلامتی میکنم

7017

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در پنجشنبه, 06 فروردین 1394 ساعت 1:47 ب.ظ