جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

رضابلوردی قهرمان و مربی دلسوز کرمانشاه

رضابلوردی قهرمان و مربی دلسوز کرمانشاه

بسم الله الرحمن الرحیم

رفتم سراغ یکی از مربیان و قهرمان های خوب استان کرمانشاه که تمام زندگیش و جوانیش رو برای کشتی و شاگرداش گذاشت و قهرمانهای خوب و با اخلاقی رو تحویل جامعه کشتی داد مربی که از لحاظ فنی بالا هستش و به اعتقاد خیلی از کارشناسان و کشتی گیرای استان جز مربیان خوب و فنی می باشد ولی متاسفانه ما آنچنان به یاد ایشان نبوده و در جایگاه اصلیش ازش استفاده نکردیم. آقا رضا بلوردی سال ۱۳۳۷ در کرمانشاه متولد شد و کشتی رو از سال ۱۳۵۰ زیر نظرآقایان حسن ملکی زاده / صادق ایمانی / آقای بلندی / احمدکوه دره ای و حمشت میرزایی آموخت وخیلی زود از سکوهای مختلف قهرمانی در کشور بالا رفت و عناوین زیادی کسب کرد ایشان مربیگری را از سال ۶۱ شروع کرد و ۳۳ ساله در این کسوت در خدمت همشهریان و جوانان کرمانشاه می باشد و چندین سال نیز به عنوان مربی در خدمت تیم ملی کشور بود و به مسابقات مختلفی اعزام شد.از شاگردهای این مربی خوب و قهرمان ارزنده استان میتوان به جعفر دلیری / فرهاد منتظریانی / کامران امیری / وحید بابایی / احسان امیری / کورش کهریزی و … اشاره کرد.

رضا  بلوردی (1)

در ادامه درد دل ها و نکاتی رو ایشان گقتند که میارم همه دوستان بخوانند :

رضا بلوردی کارنامه و پرونده اش توکشتی کرمانشاه مشخصه بدون هیچ چشم داشتی کار کردم سال های ساله جوانیم رو گذاشتم قهرمانیم رو گذاشتم آبرو و زندگیم رو گذاشتم برای کشتی ولی خیلیا حتی اسمی ازم نمیبرند و یادی ازم نمی کنند از کم کاری ها نمیگم از فراموش شدن نمیگم از کنار گذاشتن نمیگم و … چند وقت پیش تو تایم تمرین من تو مجموعه ورزشی امام خمینی دوتا کشتی گیر جوان که مهمان هم بودند باهم درگیر شدند که اتفاق خاصی هم نیفتاد و ما آرامشان کردیم ولی هئیت کشتی آمد و تایم تمرین رضا بلوردی رو بعد از ۳۳ سال تعطیل کرد و همه شاگردای من رو ویلان این سالن و اون سالن کردند اینه نتیجه و مزد اون همه تلاش و زحمت برای کشتی و برای ورزش من دبیر هئیت کشتی شهرداری هستم به صورت افتخاری و تو سالن شهدای شهرداری تایم خودم رو در این گوشه شهر دوباره برپا کردم بخاطر شاگردام ولی خوب دلم گرفته و شکسته از خیلی ها!

هئیت خوب و فعال ؟ :

بنظر من زمان آقای سپهر خیلی خوب بود و کار میشد و هئیت خیلی فعال بود و خیلی به مربیان و حق و حقوقشون اهمیت داده میشد کار میکردن و از زیر مجموعه هم کار می خواستند و بهترین نتیجه هاهم میگرفتند تیم های کشتی کرمانشاه . تمام سیستم و دفتر و میز و تشکیلات هئیت کشتی قدیم یک کیف بود و دست به دست میشد بین رئیس هئیت ها ولی با چه تعصبی کار میشد و میکردند ! اما الان با این همه امکانات و نیرو ولی متاسفانه هیچ جایگاهی تو کشتی کشور نداریم!

وضعیت کشتی استان ؟!

درد زیاده حرف زیاده و دلایل زیادی هم هست که ما به اینجا رسیدیم و کشتی جایگاه و منزلتش رو از دست داده ازمن مربی دخیل هستیم تا مسئولین وخود کشتی گیران هرکس به نوعی و هرکس به اندازه ای در این اتفاقات شریکه و مقصرباید از مربی های خوب تو رده پایه استفاده بشه . باید هرکسی روتوجایگاه اصلیش بزارن و طبق تخصصشون استفاده بشن مدیران ورزشی و مربی های ما! البته اگه دنبال نتیجه هستیم و نجات از این شرایط اگرم نه که این راه که الان داریم میریم به ترکستان است !باید توجه خاصی بشه روی نونهال و نوجوان و روی رده های پایه سرمایه گذاری بشه باید شهریه هارو بردارن که باز نوجوان ها و نونهال ها سرازیر بشن تو سالنهای کشتی باید سالنهای خوب و مدرنی رو تو شهرک ها و مناطق پر جمعیت و کشتی خیز شهر راه بندازیم من خودم سال ها قبل تو جاده قدیم یه سالن متروکه بود (سالن زینبیه)چندتا وام گرفتم خانه خودم رو فروختم رونقش دادم تایم های کشتی توش راه افتاد ولی متاسفانه اداره تربیت بدنی همکاری بامن نکرد و آمدن و صاحب سالن شدند و یه تشکر خشک وخالی هم ازم نکردند و هنوزم که هنوز بدهی مارو پس ندادند! نکته دیگه اینکه قدیما خیلی فضای خوبی حاکم بودهمه همدل بودند وقتی رفیقت کشتی رو میباخت همه ناراحت بودند و تلاش میکردند پیروز بشن تا دل رفیقشون شاد بشه هم پشت هم بودند ولی الان اصلا مرام و معرفتی نمانده تو کشتی استان نه بین کشتی گیرا نه بین پیشکسوتا و مسئولین خلاصه حرف و درد زیاده و واقعا آدم از گفتنش و فکر کردن بهشم اذیت میشه ما کجا بودیم و به کجا رسیدم !

کشتی و ورزش کرمانشاه به یه مدیر لایق و کاردان نیاز داره که شهامت داشته باشه و بیاد و از ریشه همه چیز رو تغییر بده تو همه زمینه ها و با علم روز و استفاده از جوانها به داد ورزش و کشتی برسه با حفظ احترام و جایگاه بزرگان و تجلیل از زحماتشان ولی باید خیلی ها کنار برند و یک سیستم تازه و جوان مدیریتی بیان روی کار و به داد کشتی برسند!

سخنی با جوانان :

از همه کشتی گیرای جوان میخام تلاش کنند وقتی آمدن جلو یاعلی بگن دیگه جای استراحت و وقت تلف کردن نیست باید روزی سه وعده زحمت بکشند و ماها بزرگا باید فرهنگ زحمت کشیدن و ریاضت کشیدن رو جابندازیم یه نگاه به مازندران و کشتی گیراش بکنند الکی که نیامدن و تیم ملی رو صاحب نشدن فقط بایدزحمت بکشندو ذهن و مغزشانم از هرحاشیه ای خالی کنند و دل به تمرین بدن که وقت و عمر قهرمانی خیلی کوتاهه!

در آخرم یادی میکنم از آقای احمد کوه دره ای / حسن امیری / یدالله یوسفی / مظفر خسروی / علی جواهری و تشکر خاص و ویژه میکنم ازآقای سالار احمد زاده رئیس شورای شهر و آقای علی حیدر کرمی که واقعا در بحث ورزش استان زحمت میکشند و خیلی تلاش می کنند .

رضا  بلوردی

عناوین کسب شده توسط رضابلوردی :

قهرمانی منطقه ای کشور سال ۵۲ نفر اول / جام کیهان ورزشی سال ۵۳ نفر سوم / قهرمانی جوانان کشور سال ۵۴ نفر سوم / سه سال شرکت در مسابقات فرنگی بزرگسالان کشور در سالهای ۵۴ و ۵۵ و ۵۷ و هر سه سال کشتی های قابل قبولی گرفت و نفر چهارم کشور شد / سال ۵۸ مسابقات پهلوانی کشور نفر سوم / مسابقات جام تختی سال ۵۸ نفر اول / قهرمانی جام انقلاب اسلامی سال ۵۸ نفر اول / قهرمانی بزرگسالان کشور سال ۵۹ نفر اول و چندین سال حضور فعال در لیگ کشتی کشور که کشتی های قابل قبولی گرفت و خیلی از قهرمان های جهان و آسیا را شکست داد و در سال ۵۴ در لیگ کشور ستاره مسابقات شد

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در چهارشنبه, 27 خرداد 1394 ساعت 8:56 ق.ظ