جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

نکاتی از پهلوان شهریار ایمانی

نکاتی از پهلوان شهریار ایمانی

بسم الله الرحمن الرحیم

IMG_20161025_154355

یک مقام نهمی اخیراً در ره آورد مسابقات  کشتی قهرمانى کشور جوانان آن هم در خانه و میزبانى این مسابقات در خود کرمانشاه و دیگر هیچ !!!!!

روزگاری نام پر آوازه کرمانشاه در کشتی کشور”لرزه”بر اندام حریفان می انداخت تا جاییکه در تمام اوزان و تمام سنین یکی از سکوهای اول ، دوم و یا سوم را به خود اختصاص میداد.
اما دلیل این همه ضعف در حال حاضر چیست؟
آیا جز به بی برنامگی و نداشتن دانش کشتى و سوء مدیریت میتوان به چیز دیگری فکر کرد؟؟

سوالاتی در این بین مطرح است   !!
۱٫ آیا مدیریت ورزش در جریان مشکلات هیات و کشتی قرار دارند ویا به آنها سر کشی داشته اند(منظور وضعیت سالن های تمرین وسطح مربیان و وضعیت بهداشت و غیره …)
۲٫ آیا مدیریت نگاهی به ملاکهای ارزیابی داشته اند. در شاخصهای این ارزیابی حضور در مسابقات استان، مسابقات داخلى پى در پى از جمله کاپهاى داخلى و بین کشورى،(مسابقات لیگ داخلى زمانى که توان شرکت در لیگ سراسرى کشور نداشته از لیگ باشگاه هاى داخلى استفاده کرده اید که عملکرد مربیان را ارزش یابى کنیم که کدامین مربى سهم خود را در پرورش جوانان نیرومند ایفاء کرده اند. )
۳٫ اعزام تیم، نتایج کشوری، قهرمان ملی، برگزاری اردو، مدال بین الملل، مدال کشوری، و مدال جهانى و المپیک غیره و غیره.. چه کارنامه ای قابلى ارائه کرده اید، آیا به افکار عمومی و نظریات و انتقادات توجه داشته اید.
۴٫ آیابه جای ذکر عوامل کلی و مبهم از قبیل کم کاری و از زیر کار در رفتن و نداشتن انگیزه به گلایه کردن مربیان و حتى مردم عام و علاقمندان توجهى داشته اید.
۵٫ دلیل نخ نما بودن بودجه و اعتبارات .  فرار اسپانسرها به دلیل سرکیسه کردن ها و نتیجه نگرفتن ها را توجه داشته اید و…
نباید در عملکرد خودتان باز نگری میکردید؟  آقایان محترم اگر همه چیز در بهترین موقعیت قرار داشت که مدینه فاضله محقق میشد. مگر در گذشته  کشتی کرمانشاه همه این چیزها مهیا بود که امروز فقدان آنها را دلیل افت کشتی عنوان میکنید؟
لطفا به مردم بگویید که در چند سال اخیر چه برنامه ای را اجرا کرده اید که امروز دنبال جواب از آن باشیم. کدام رایزنی؟ کدام جلسات در سطح استان و کشور کدام عوامل انگیزشی. ایجاد کدام شرایط برای ورود بخش خصوصی و خیرین به کشتی؟
جایی دیدم که از بی انگیزگی جوانان این دیار از کشتی صحبت کردید !!! به نظرم بحث غیر کارشناسانه و بی ربطی است. چرا که هر کس که حتی یک بار از درب سالن کشتی در کرمانشاه رد شده باشد، متوجه عشق جوانان این خطه به این  رشته خواهد شد….حال باید بررسی کرد که دافعه ایجاد شده ناشی از چیست؟ چه سهمی از این شرایط به مدیریت ورزش فدراسیون کشتی و بخش دیگر به هیئت کشتی مربوط میشود.
از شما شنیدم که از تک ستاره بودن کشتى کرمانشاه صحبت کردى، ستاره تک شما چه کسى و چه کسانى هستند این صحبت شما کاملاً ناشیانه و نا بخردانه است در جایى که کوهدشت و نهاوند با اینکه تاریخچه درخشانى درگذشته کشتى به مانند کرمانشاه نداشتند ولى قهرمان جهان دارند پس این بحث شما مردود است.
حالا این سوال براى من به شما مطرح میشود که شما که درمسابقات جوانان کشتى کشور میزبان مسابقات بودید و این نتایج ضعیف را داشتید
به چه دلیل میزبانى مسابقات آزاد و فرنگى بزرگسالان را گرفته اید آیا بودجه به همراه دارد یا میخواهید قهرمانانى که ساخته اید را به مردم ایران معرفى کنید هدفتان از برگزارى این چنین مسابقاتى چیست شما که از پس برگزارى حتى مسابقات لیگ داخلى عاجز هستید. آیا این را میدانید با توجه به اینکه یک مسئول و کادر فنى بایستى از سلامتى جسمى و روحى کامل برخوردار باشد و مبرا از مصرف هر گونه مواد افیونى باشد تا بتوان به درستى وظیفه محول شده را با کمال دقت انجام دهند واین اشخاص میتوانند الگو براى جوانان کشتى گیر ما باشد و ممکن است بسترى فراهم شود که کشتى گیران عزیز در مسیرى خارج از تندرستى قرار بگیرند . و حالا یک مورد براى من مطرح است که از خودتان شخصاً شنیدم که مسئله سنخیت اشخاص و کاردانى و مشارکت و جهت همکارى با خودتان میدانید شما با آقاى نادر تقى زاده چه سنخیتى دارید ؟!

در پایان هیچ کشتى به ساحل نجات نخواهد رسید اگر کاپتان و مدیریت لایق و کاردان نداشته باشیم

این اندک نوشته و سوالات را تقدیم میکنم
و از مسئولین جواب میخواهم ؟

کلام آخر ، یک راهکار  :

موضوعى مهم در خصوص ورزش و عموماً کشتى میبایستى عرض کنم، ورزش کشتى یک ورزش پهلوانى ایست مخصوصاً براى ما کرمانشاهیان و زمانى کشتى گیرى موفق و پیروز است که از میادین مسابقات ترس نداشته باشد و ما بایستى براى قلبه بر ترس روى خودمان کار کنیم و کسانى در کشتى موفق هستند که جسور و بى باک باشند و این جسارت و بى باکى با تولد با ما زاده نخواهد شد و باید بدستش آورد حداقل یاد بگیرید، حرفتان را به زبان بیاورید و نظاراتتان را بیان کنید نه از مربیتان بترسید نه از سرپرستانتان احترام بجاى خود ولى گفتن نظرات و خواستها حق شماست و تا مادامى نتوانید و جرعت گفتن نظراتتان را نداشته باشید چطور جرعت روى تشک رفتن را دارید ممکنه روى تشک هم بروید ولى پیروزى هیچگاه بدون جسارت امکان پذیر نیست حتى اگر بهترین بدن را هم داشته باشید و جسارت نقش بسزایى را ایفاء میکند،  حتى در زندگى شما و خودتان میبایستى در این راه صاحب قدم باشید البته مربیان و مسئولین بایستى این وضع را در درون شما بوجود بیاورد ….
که متأسفانه در این مورد منفى هم عمل میکنند  که من به واضع دیدم

پهلوان باش تا به قهرمانى برسید 
یکى از مراحل اولیه در پهلوانى بى باکى و جسارت است !

 

شهریار ایمانى یک قطره کوچک از تاریخ کشتى کرمانشاه هستم .

IMG_20161025_154337

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 1:32 ب.ظ