چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱

تحلیلی تلخ از اوضاع کشتی کرمانشاه

تحلیلی تلخ از اوضاع کشتی کرمانشاه

جوادنجاتی✍️: تحلیلی از دلم بر اوضاع نابسامان و تلخ کشتی کرمانشاه : مسابقات جوانان کشور به پایان رسید و بازهم به مانند سایر رقابتهای این سالهای اخیر ، تیم کرمانشاه دست خالی و فقط با یک مدال در راه بازگشت و مُهر تأییدی دوباره زده شد به تکرار این سقوط تلخ در دره سیاه و شوم منیت ها و نابرادری ها!

فدراسیون کشتی در بخش استعداد یابی دراستانها چه میکند و چه نظارتی بر هیئت های خود دارد؟! جناب رئیس فدراسیون لطفا قدم در راه اشتباه فدراسیون قبل نگذارید که سرنوشت و توشه ای جز نفرت و آه صدها جوان مظلوم را در پی نخواهد داشت! طی الطریق یک کشتی گیر جوان و مستعد از “سطح باشگاه” تا “سطح مسابقات قهرمانی استان” در اکثر مناطق کشورمان قفل شده است!خصوصا در استان کرمانشاه که این ریشه در سوء مدیریت های متولیان کشتی دارد که فدراسیون هم چشم و گوش خود را گرفته و بی توجه به کشتی استان هایی چون کرمانشاه که در حال احتضار هستند!!

توجه فدراسیون بایستی به اتفاقات ، تصمیمات و بی کفایتی های موجود دربرخی هیئت ها باشد! هر از گاهی برگزاری جلسات جمعی با رؤسای هیئت ها یانمایندگان شان ، نه گرهی را باز می کند و نه دردی را دوا..!!

متاسفانه اکثر هیئت های کشتی خصوصا (کرمانشاه)به حال خود رها شده وانگار جمهوری خودمختار هستند ، این وظیفه فدراسیون است که عملکرد هیئت های کشتی را مورد ارزیابی قرار دهد و در صورت لزوم مسئولین ناکارآمد را کنار بگذارد و به داد استانهای مظلوم برسد و نیروهای جدید و پُرتوان را تزریق کند!!

بدون شک همان نیرو و انگیزه و تعصبی که فدراسیون برای دریافت بودجه میگذارد و بکار می‌گیرد را اگر در استان های رها شده ای چون ، کرمانشاه و … هم صرف کند ، باز می توانیم شاهد حضور قهرمانانی شش دنگ و تاپ از این استانها در اردوهای ملی باشیم.

قدم اول فدراسیون کشتی در راستای اعتلای کشتی استان هایی که سالهاست در رکود به سر می‌برند استفاده از افراد تحصیل کرده ، پرانگیزه ، کاربلد و “دلسوز” در رأس هیئت های کشتی است . افرادی که برای رشد و پیشرفت کشتی شهر و دیارشان ردای خدمت بر تن کنند و با کمک و حمایت فدراسیون ، برای کشتی استان خود هدفگذاری کنند و در مسیر رسیدن به هدف ، از تمام ابزارها و نیروهای موجود استفاده کنند.

کشتی روز دنیا با پنج سال قبل هم قابل مقایسه نیست چه برسد با چند دهه قبل ، متاسفانه اکثر روسای هیئت ها و متولیان ورزش کشتی در اکثر شهرهای کشورمان به همان سبک و سیاق پنجاه سال قبل، آگاهانه یا نا آگاهانه بجای “ساختن”، مشغولِ “سوزاندن” هستند و فدراسیون هم بی تفاوت نظاره گر است!

شخص علیرضا دبیر به همان نسبت که برای مسابقات و مناسبات برون مرزی “انرژی، پول و زمان” هزینه می کند و در تکاپو است بایستی برای رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری شهرهای کشتی خیزِ ایران چون کرمانشاه که سال هاست در منجلاب حقارت دست و پا می‌زند توجه ویژه داشته باشد البته اگر دنبال پیشرفت و داغ کردن تنورکشتی در این دیاراست و به دست آوردن دل مردمان سختی کشیده و مظلوم کرمانشاهی !!

کشتی_کرمانشاه_را_دریابیم

جواد نجاتی✍:

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در جمعه, 20 اسفند 1400 ساعت 5:35 ب.ظ