جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

آقامجتبی شرکایی مربی ارزنده کشتی کرمانشاه

آقامجتبی شرکایی مربی ارزنده کشتی کرمانشاه

متولد ۱۳۳۰ از سن ۱۳ سالگی کشتی را زیر نظر مربیان خوب  استان آقای غلام بلندی و صادق ایمانی شروع کرد و مورد تعلیم این مربیان ارزنده استان قرار گرفت.

شروع  مربیگری ایشان سال ۵۲ به عنوان کمک مربی آقا اسفندیارزرافشانی بود و تا سال ۵۷ با ایشان همکاری کرد و از سال ۵۸ ایشان خود مستقل شروع به مربیگری و تا امروز به عنوان یکی از قدیمی ترین مربیان استان مشغول خدمت به کشتی استان می باشد و از مربیان خوب پایه  استان محسوب میشوند سالیان سال است که در رده های سنی نونهال و نوجوان و جوانان شاگردان و قهرمانان زیادی را به کشتی استان تحویل داده اند .

از خصوصیات ایشان که زبانزد خاص و عام هست اخلاق مداری و توجه به خلق و خوی پهلوانی است و همیشه قبل از قهرمانی و عنوان از شاگردانش پهلوانی و اخلاق را میخواهد و همیشه شاگردان ایشان از بااخلاق ترین ورزشکاران بوده و هستند.

در ادامه مصاحبه ای که  با ایشان انجام داده ام را میاورم :

آقای شرکایی: سالهای سال است که در کشتی زحمت میکشم بدون هیچ چشم داشتی و در سالنهای قصاب خانه قدیم / خسرو پرویز(شهید دارابی) / سالن تختی / کانون شاهد مربیگری کرده ام و تایم داشته ام حدود ۲۴ سال است در سالن تختی روزهای فرد تایم دارم و حدود ۱۵ سالم هست که در سالن کانون شاهد روز های زوج در خدمت بچه ها هستم .

از شاگردانتون بگید آقای شرکایی:

والله شاگرد که اینقدر داشتیم و آمدن و رفتن یادم نمیمونه ولی اکثر کشتیگیران خوب و نامی استان تو رده های پایه مدتی بامن بودن و پیش من کار کردند خیلی ها اسم بخام ببرم : سعید طهماسبی/ علی رحیمی / کیوان صیفعلی/ افشین کهن سرباز/ نادر ستاک (که تو نوجوانان دبیر رو برد و قهرمان کشورشد) / عرفان امیری / مسعود سرمستی / عباس عسگری / محمود نظری / سجاد نجفی / وحید رشیدی / پیمان گلمحمدی / کامبیز مرادی / سعید میرزایی و…. خیلی های دیگه الان حضور ذهن ندارم و برای همه شون هرجا هستند آرزوی موفقیت دارم ایشالله که شاد باشن و پیروز تو زندگی هاشون  …

از مسابقاتی که رفتید بگید تیم هایی که داشتید:

پیر شدیم دیگه و حضور ذهن ندارم زیاد خیلی مسابقه رفتیم با عنوان های مختلف  تو رده های مختلف با تیم های مختلف در خدمت کشتی گیرها بودیم و کلی عنوان های خوب هم اوردن تیم هامون تو سطح کشور

چندتا مسابقه خودم مسئول و سرمربی تیم بودم:

نونهالان کشور مازندران سال ۸۱ که تیم اول شد و قهرمان ایران چندتا از اوزان شاگردان خودم بودن عرفان امیری / احسان خانی /  پژمان دوستی و …

نوجوانان کشور بندرعباس دهه ۷۰ تیم قهرمان شد سرمربی من بودم که کشتیگیرا اکثرا اول شدن برادران حسینی ایشالله و ماشالله / کامران امیری / فرهاد چغامیرزایی و …

جوانان انتخابی تیم ملی مشهد سال ۸۴ مربی تیم بودم عرفان امیری / کیوان صیفعلی  و …

با تیم کرمانشاه ازبکستان رفتیم : ماشالله حسینی بود حمید گنجابی  و …

انتخابی تیم ملی نوجوانان ملایر سال ۹۰ و … حضور ذهن ندارم خیلی مسابقه  رفتیم  خصوصا دهه ۵۰ و ۶۰ و۷۰ مربی تیم کرمانشاه بودم تو رده بزرگسالان و در خدمت کشتی گیرا یادش بخیر تیم های اون موقع و ورزشکارای اون موقع کجا و جوان های الان کجا ؟؟!!!

قدیم ها ارزشها خیلی مهم بود هم برا کشتی گیرا هم مربی ها همه دم از مردی و پهلوانی میزدند ولی الان چی همه ارزشها کم رنگ شده زمانه خیلی تغییر کرده متاسفانه و نه بزرگی مونده نه کوچیکی .

آقا مجتبی از خودتون بگید روزگارتون چطوره ؟!

شکر خدا  … میگذره ولی سخت سخت من تمام زندگیم مغازه هام / خانه ام و خانواده ام رو برای ورزش و کشتی گذاشتم ولی الان کجا هستم چی دارم ؟! هیچکس حالی ازمون نمیپرسه برا عشقم کردم گلایه مند نیستم ولی خوب پیر شدیم و دل نازک نه کاری دارم نه سرمایه ای نه بیمه ای نه حقوق خوبی اونم تو این دوران پیری و کهولت کاش مسئولین استان و ورزش کمی هم توجه میکردند وحواسشون به پیشکسوت هاشون بود که کجان و چطور زندگی رو میگذرونن امیدارم مسئولین توجه کنند به مربیان پایه مربیان پیشکسوت به سرمایه های کشتی .

در ادمه نکات خوبی در مورد کشتی و ورزش استان گفتند که میارم:

کشتی خیلی کم رنگ شده تو استان کرمانشاه یه موقعی تو مسابقات دعا میکردند که به کشتیگیرای کرمانشاه نخورن شهرهای دیگه ولی الان از خداشونه بخورن و جز قرعه های راحت شدیم باید به داد کشتی رسید این همه انرژی این همه استعداد دارن تلف میشن ؟!!

بعضی مربی ها هستند فکر شاگرد دزدی تا کشتی گیری خوب میشه وچندتا مقام استانی میاره میشن صاحبش همش چشم و هم چشمی و رقابت کاذب که ریشه کشتی رو خراب کرده و ضعیف .

یه سری مربی راس تیم های استان هستند که از زمان آقای درویشی شدن سکان دار و تیم های نونهالان و نوجوانان و جوانان و بزرگسالان همشون سندشون به اسم این دوستان خورده چه نتیجه بگیرند و چه نگیرند هستند از همه انرژی و توان استان استفاده نمیشه از مربیان دیگه از تجربیاتشون تیم کرمانشاه میره ۱۲ میشه تو کشور واقعا باید گریه کرد بخاطر این اتفاقات و بلاهایی که سر استان و کشتی اومده امیدوارم اقای محبی باتدبیر به داد کشتی برسن چون از جنس کشتی هستند.

حرف آخر :

از همه جوانهای شهر و استان میخام مرد باشن و مردانه ورزش کنند که موفق بشن از حاشیه دوری کنند از این تیپ های فشن و عجیب غریب و آبروی کشتی و گوش شکسته هارو نبرن و حرمت قائل بشن.  به تختی و مولا علی اقتدا کنند که نتیجه زحماتشونم بگیرن و برسن به قله های قهرمانی که خستگی هم از تن ما مربی ها و پیشکسوت ها در بره و افتخار کنیم بهشون برای همه جوان ها آرزوی توفیق دارم و سلامتی (یاعلی)

در آخر منم برای این مربی ارزنده و پهلوان شهرمون آرزوی سلامتی دارم انشالله که سایشون روی سر کشتی و شاگردهاشون باشه سالهای سال و یادی میکنم از مربیان قدیم و پایه شهرمان :   آقای حشمت میرزایی/ آقای سیلمان رحیمی/ آقای یزدان فرزایی / آقای خسروشلانی / آقای محسن حسینی/ آقای علیرضاپیمانفر / آقای پرویز سلیمانپور / آقای سالار احمدی / آقای عباس معیریان / آقای عبدالحمید صحراگرد / آقای ایرج کرمی / آقای اسفندیار زرافشانی و …

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در یکشنبه, 21 تیر 1394 ساعت 3:55 ب.ظ