جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

چند سطری تقدیم به تنهاترین سردار دیارم فریدون قنبری

چند سطری تقدیم به تنهاترین سردار دیارم فریدون قنبری

‍ جوادنجاتی✍:

جوادنجاتی✍: فریدون قنبری نامیست که اگر در هرمکان و زمانی به زبان بیایدکلی قضاوت و کلی هجمه درست و نادرست به دنبالش گفته میشود و همه گوشکستگان صاحب نظر میشوند و شروع به نقد این قهرمان دیارمان میکنند .

میخواهم چند سطری از این دلاور کشتی دیارمان بنویسم به دور از هر جانبداری خاصی ، همیشه قلمم به واقع بینی و حق گفتن شهره بوده و الانم جز حقایق و خود واقعی فریدون قنبری چیزی نمینگارم و با دیدین این عکس بران شدم چند سطری از فریدون قنبری بزرگترین حسرت کشتی غرب کشور بنویسم .

#دوستان و همراهان زیادی هستند مطالبی عجیب در مورد این قهرمان مظلوم دیارمان که همیشه به ناحق قضاوت شده است میگویند ، اکثراهم واقعیت نداشته و بارها پیش آمده است که ساعت ها چت کرده و جوابگوی عزیزانی که سوال هایی داشته اند بوده ام . #به گفته تمام کارشناسان و اهل فن اگر مشاور یا مربی دلسوزی درکنار فریدون قنبری بود و همراهی اش میکرد یا اگر از طرف مسئولین وقت حمایت میشد سالیان سال کشتی دوستان سراسر جهان از مبارزات و کشتی های بی نقصش لذت میبردند .

نام فریدون قنبری حسرتیست بر سینه پر درد دیار پهلوانان ، شاید ده ها سال دیگر هم بگذرد و استعدادی این چنین پیدا نشود ، تاکی سهراب کشی تا کی حسادت و تا کی کارشکنی اگر نبودند این خصلت های منفی و این نامردی ها الان چندین مدال خوشرنگ جهان و المپیک در کارنامه کشتی این دیاربود ، بیش از ۳۰ سال است این پازل شوم چیده شده است که به این نقطه و این سراشیبی تند سقوط برسیم و باغ پر ثمر و زیبای کشتی را متروک و خشک کردند ، نه برادری و رفاقتی را گذاشتند ، نه حرمتی باقی مانده است ، نه پرورش استعدادی داریم . باید هرچه سریعتر فکری به حال و روز کشتی کرمانشاه کرد .

فریدون قنبری استعدادی بود که بابی مهری هایی روبرو شد و راه قهرمانی و پیشرفتش تغییر کرد ، تمام بازنده هایش کلکسیونی از عناویین جهان و المپیک را کسب کردند ولی فریدون قنبری به اجبار اینقدر در جازد و پشت خط نگه اش داشتند تا به پایان خط جوانی و قهرمانی اش رسید .

#لازم به ذکر است نکات منفی در زندگی شخصیش بود که این قهرمان عزیز نتوانست مدیرتش کند ، ازجمله آرامش روانیش که در اکثر مواقع با از کوره در رفتن های نابجا کار دست خودش داد ، خصوصابار آخر قبل از مسابقات جهانی آمریکا که سال قبل از المپیک هم بود و قربانی نقشه و بازی دوتن از ملی پوشان شد و در حین دوش گرفتن با جلال لطیفی درگیرشد و با محرومیت ، مسابقات جهانی و المپیک را به راحتی از دست داد .

سخن به درازا نبرم دوستان عزیزم لطفا دنبال حقیقت باشید و با شنیدن هر هجمه و حرفی کسی را تخریب نکنید عزیزان زمین خوردن مهم نیست ، مراقب باشید کسی را زمین نزنید ، با کلامی تلخ یا قضاوتی نابجا ، دل شکستن تاوان دارد مراقب قضاوت ها و حرفا و قلم هایمان باشیم که فردای قیامت باید برای ثاتیه ثانیه این عمر و این لحظات جوابگو باشیم .

جوادنجاتی …

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در یکشنبه, 12 مرداد 1399 ساعت 3:32 ب.ظ