چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱

نگاهی به کشتی فرنگی

نگاهی به کشتی فرنگی

جوادنجاتی✍️:کشتی فرنگی : یک سری مطالب را در ادامه می‌آورم برای اطلاع ریاست اداره ورزش جوانان ، هیئت کشتی ، رئیس کمیته کشتی فرنگی استان و کسانی که معتقدند کشتی فرنگی در کرمانشاه ضعیف بوده است یا استعدادی در این یک دهه نداشته ایم :

درسال ۹۳ تیم فرنگی کرمانشاه با سه فینالیست ، بهروز هدایت ، علی همتی ، وحید نامداری و مقام سومی سجاد منوچهری با بدشانسی تمام چهارم کشور شد ، راستی جز بهروز هدایت بقیه این کشتی گیرانی را که اسم بردم میشناسید یا از آنها خبری دارید!!

امیرحسین میری ، محمد سعید عزیزی ، امین کیانی ، سعیدلرستانی ، حسین دارابی ، آرمان عباسی ، پیمان جلیلیان ، میلاد عمرملی ، حسین مرادی ، اینها همه جوانانی بودند که در مسابقات کشوری روی سکو رفته و مقام آورده اند!! امیر حیدر محمدی ، آرمین جاویدفر ، وحید عباسی هم هر ساله در مسابقات نوجوانان یک پای فینال بودند ولی الان کجای کشتی هستند؟!

رئیس کمیته فرنگی جناب قدرتی این دلاوران جوان و با استعداد اصلا ورزش میکنند آیا آنها را ببینید میشناسید ؟

ریاست محترم هیئت کشتی : در همین دهه ۹۰ بهرام جلیلیان دوسال پیاپی در مسابقات جوانان کشور فینالیست شد اما این دلاور هم سرنوشتی جز دیگر جوانان دیار مظلوممان نداشت و بخاطر مشکلات مالی و بی مهری هایی که در حقش شد کشتی را رها کرد , یک جوان دیگر را از قلم انداخته بودم پدرام نادری در سال ۹۶ دوم جوانان کشور شد اصلا خبری از او دارید آیا اورا ببینید می شناسیدش !!

ریاست اداره ورزش و جوانان ؛ در مورد علی همتی چه بگویم که باید یکی از نوابغ کشتی فرنگی میشد ، کسی که هر ساله یک پای فینال مسابقاتی بود که شرکت میکرد ، کسی که حمید سوریان در اردو به گفت بود اگر قدر خودت را بدانی حتما قهرمان دنیا می شوی !! اما افسوس از فضای مسموم کشتی کرمانشاه که مجال رشد به هیچ استعدادی را نمی‌دهد وپراست از کینه و غرور !! آنقدر این جوان بی توجهی دید و دیده نشد که از دنیای قهرمانی و تشک کشتی محو شد ! راستی مسئولین محترم ورزش استان , ریاست هیئت کشتی ، ریس کمیته فرنگی خبر دارید این دلاور مظلوم الان چه میکند و به چه کاری مشغول است ….

دوستان عزیزم دو ستاره نوظهور داشتیم‌که خیلی زود در کوران ناملایمات بی مهری مسئولین تنگ نظر گم شدند: یک: امیرحسین میری که دوسال در بزرگسالان خوش درخشید ولی به علت مصدومیت خانه نشین شد آیا کسی خبری از او گرفته یا پیگیر درمان و برگشتش به کشتی بودید !! دو: بهروز هدایت که اگر حفظ میشد حتما اورا بر روی سکوهای جهانی می‌دیدیم ولی تا یک لغزش کرد رها شد
و دیگر کسی دنبالش نبود برای عکس گرفتن با این اتفاقات تلخ و این رویه غلط انگار مدیران و مسیولین نمیخواهند پیشرفتی در این رشته داشته باشیم …!

در سال ۹۲ رده بندی هیئت کشتی استان ها کرمانشاه با ۵۳۱ امتیاز بعد از تهران و مازندران و خوزستان چهارم شد ، سال ۹۳ جزو ۵ تیم برتر بود ، تا سال ۹۷ تیم های جوانان و نوجوانان ما هر سال به جز پنج تیم برتر کشور بودند هیچ توجه ای به این رده های پایه و اصلی نشد تا تمام این استعداد ها هرکدام به نوعی از کوران مسابقات و ورزش حرفه ای دور و دور تر شوند و در دنیای سرد و مشکلات زندگی در اوج جوانی غرق شوند ….

مطالبه گر می مانیم تا دیدن روزهای خوب و آمدن بهار به باغ خشک و بی ثمر شده کشتی کرمانشاه …

#کشتی_کرمانشاه_را_دریابیم

جواد نجاتی✍:

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در پنجشنبه, 30 دی 1400 ساعت 9:08 ب.ظ