چهارشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۸

محمود نظری

محمود نظری

 

بسم الله الرحمن الرحیم

کشتی کرمانشاه همیشه پر بود از استعداد های ناب که بنا به دلایل زیادی گم شدند در کوران ناملایمات زندگی اینبار سری به یکی از کشتی گیران با استعداد دهه ۸۰ کرمانشاه زدم که خیلی از خوب های استان و کشور رو به راحتی شکست میداد ؛ ( رضا افضلی،حامدرشیدی،آرش حری،فرهادرستمی،مرتضی قربانی قهرمان جوانان جهان ،میثم حیدری قهرمان آسیا و …. ) و الان مشغول گذران زندگیست و به گفته خودش دور از هیاهوی کشتی و آدم های بی وفاش دلش شاده و اصلا دیگه کاری به کشتی و حواشیش نداره …

محمود نظری کشتی گیری که به گفته خیلی از کارشناسان و مربیان اگر در هر استان یا دیار دیگری بود قطعا سالها دوبند تیم ملی رو صاحب میشد و افتخارات زیادی راکسب می کرد ولی متاسفانه همیشه مورد بی مهری قرارگرفت لارم به ذکره این قهرمان کرمانشاهی فرزند معظم شهید رحمت الله نظری هستند و در وادی ورزش نام پدر پهلوانش رو زنده نگه داشت وهمیشه یکی از کسانی بود که باعث افتخار جامعه شاهد استان کرمانشاه بوده و هست .


در ادامه مصاحبه ای که با این قهرمان کرمانشاهی داشتم رو میارم :

 

از خودت بگو بیوگرافیت ؛

 

متولد سال ۱۳۶۵ هستم تحصیلاتم رو تا مقطع کارشناسی تربیت بدنی ادامه دادم و کشتی روهم از سال ۷۸ زیر نظر آقای کیومرث تیر انداز شروع کردم و بعد از مدتی و تا آخر دوران کشتیم زیر نظر آقا مجتبی شرکایی و آقا اسفندیار زرافشانی بودم .
یادش بخیر بیشتر دوران تمرینم رو در سالن کانون شاهد و سالن تختی گذراندم واقعا شور و شعف خوبی در کشتی اون زمان بود .

چه عناوینی کسب کردی ؟

والا قابل ذکر نیست ولی خوب شما میگید چشم ؛
من ۱۳ بار در سه رده سنی در استان کرمانشاه اول شدم ، نفر سوم امید های ایران شدم که با حق کشی مقابل بهنام نژاد نهاوندی از رفتن ب فینال باز ماندم ، دوبار نفر اول دانشجویان ایران شدم ،مسابقات کشوری جام شاهددر کشور رکورد دارم شش بار اول شدم و دوبار دوم که اون دوبارم یک وزن بالاتر کشتی گرفتم ،مسابقات کشوری بسیج اول شدم ، مسابقات پلیس های ایران اول شدم ، نفر اول انتخابی دانش آموزان شدم برای اعزام به مسابقات جهانی فرانسه که متاسفانه در دقایق آخر تیم اعزام نشد ،سه سال قهرمان آموزشگاهای استان شدم . چند بار در همین مسابقات کشوری که گفتم ستاره و فنی ترین کشتی گیر شدم .

چرا محمود نظری نتونست به حقش در دنیای قهرمانی برسه و اینقدر زود کنار کشید ؟

من تا ۲۳ سالگی کشتی گرفتم و فقط دوسال بزرگسالان حضور داشتم و اول آخر کشتی من همین بود و در دنیا و مشکلاتش گم شدم و کسی هم یادی از ما نکرد ! یادمه دو بار سهیمه انتخابی تیم ملی بزرگسالان داشتم که به دلیل مشکلات زیادی که داشتم نتونستم به مسابقات اعزام بشم ، محمود نظری ۱۳ بار قهرمان استان شد با اختلاف و اقتدار همه رو میبردم در زمانی که تو هر وزن چندین قهرمان کشور بود و تنور کشتی داغ بود تو کرمانشاه ، ولی فقط دوبار به مسابقات کشوری اعزام شدم که هر دوبارم تا دوروز قبل حرکت تیم چپ و راست انتخابی میگذاشتن و روزی یک حریف برای من میاوردن چرا؟؟! چون شاگرد خودشون نبودم چون تمریناتم رو جای دیگه انجام میدادم و بلد نبودم خود شیرینی کنم ، دهه ۸۰ باید میشد دهه اوج کشتی کرمانشاه و شور نشاط رو در سالن ها حفظ میکردن ولی با این روند غلط شاگرد پروری و حسادت ها تیشه به ریشه کشتی کرمانشاه زدند و خیلی از رفقا و قهرمانهایی که واقعا نابغه بودند در اوج جوانی کشتی رو کنار گذاشتند .

بهترین مربی از نظر محمود نظری :

از نظر من آقامجتبی شرکایی یک مرد دلسوز و پهلوان تمام عیار بود و هست که تمام زندگی و جوانیش رو بدون هیچ چشم داشتی برای کشتی کرمانشاه گذاشت و البته استادم آقای اسفندیار زرافشانی و آقای پرویزسلیمانپور و آقای خسروشلانی هم از مردان نیک کشتی کرمانشاه هستند و دست بوسشان هستم.

بهترین خاطره ات ازدوران کشتی ؟

بعد از یک وقفه یک ساله به دلایل مشکلات زیادی که داشتم با ۱۷ روز تمرین مسابقات استانی شرکت کردم و با شکست کلیه کشتی گیران خوب استان اول شدم و در همون مسابقات کشوری هم با حقکشی که کردن سوم شدم واقعا از جان مایع گذاشتم مزدش روهم گرفتم .

بدترین خاطره ورزشی محمود نظری ؟

در مسابقات انتخابی تیم ملی سال ۸۵ با حضور کلیه بزرگان کشتی از جمله؛ مرحوم علیرضا درویشی،حمیدگنجابی،علی گلی گرمستانی و… در دور دوم مسابقات نفر اول این مسابقات حسین محمد زاده که قهرمان آسیاهم شد رو یک تایم شش به صفر شکست دادم و تایم دوم یک به یک باختم ومتاسفانه تایم سوم دو به یک جلو بودم و من فکر کردم عقب هستم و ثانیه های آخر کشتی به آب و اتش زدم و پام خارج شد از تشک و بازنده شدم و حریفم تا فینال همه رو به راحتی برد و قهرمان شد و این حسرت و افسوس همیشه رو دلم موند چون اگه در این مسابقات اول میشدم حتما از کشتی کرمانشاه کنده و جدا میشدم ومثل خیلی ها روی ریل پیشرفت قرارمیگرفتم ولی خوب قسمت مامهم اینجوری بود …

بهترین هیئت کشتی و تیم مدیریتی از نظر شما ؟

به نظر من در زمان حاج هاشم درویشی خیلی خوب کار شد و به کشتی گیران توجه میشد دلسوزانه پیگیر کار کشتی گیران بود و تیمی که دورشون بود همگی هماهنگ بودند حیف شد ایشان از کشتی جدا شد .

نظرت در مورد کشتی کرمانشاه و این وضعیتی که داره چیه ؟
من نه علاقه ای به کشتی کرمانشاه دارم و نه اصلا دنبال میکنم پس قاعدتاََ نظری هم ندارم .

حرف آخر ؛

یادی میکنم از رفقای عزیزم و کسایی که خاطرات تلخ و شیرین زیادی باهاشون دارم جواد نجاتی ، حسین کهریزی،علی رحیمی ،سعید طهماسبی و آرزوی سلامتی براشون دارم هرجا هستند .
من از وقتی از کشتی دور شدم به تمام چیزهایی که خواستم رسیدم و زندگی شاد و موفق رو تجربه کردم و در کارهام همیشه روبه جلو پیش میرم از خدا می خوام همه جوان های کرمانشاهی به آنچه تو دل و ذهنشونه برسند . یاعلی

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در پنجشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۱ ق٫ظ

۳ نظر

  1. +6

    ممنون از دوست و برادرم جوادنجاتی که یادی از من کردند ….

  2. +4

    نظری همیشه عالی بود و هست و هیچ وقت کشتی هاش از یاد نمیرن پوست کله همه رو میکند دمت گرم اقای نجاتی

  3. +3

    درود بر محمود نظری شیر کور لک ………..

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه