چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱

مایک قنبری ، فریدون تایسون

مایک قنبری ، فریدون تایسون

جوادنجاتی✍:

چند خط شروع متن به قلم دلاور جوانمرگ دیارمان فریدون قنبری :

در آستانه جهانی نیویورک که من در بهترین شرایط کل دوران قهرمانی ام بودم و برای صید طلای جهان بیقراری میکردم روزنامه همشهری مطلبی رو تحت عنوان ( مایک قنبری ، فریدون تایسون ) نوشت که حاوی نکاتی ظریف است آن را به اشتراک میگذارم برای آنکه قصه پر غصه فریدون قنبری برای هیچ جوان مستعدی تکرار نشود :

روزنامه همشهری مرداد سال هشتاد و دو :

( مایک قنبری ، فریدون تایسون : )

اولی: این فریدون قنبری هم برای خودش اعجوبه ای است. هم قدرت خوبی دارد، هم تکنیک بالایی و از نظر ضریب هوشی نیز جزو کشتی گیران قابل قبول  است، اما چرا این حوادث را می آفریند، درگیری ایجاد می کند و… اما دوباره روی تشک می آید و تمام حریفان را شکست می  دهد. حتماً در وجود او چیزی وجود دارد که هر بار اراده می کند به راحتی به هدفش می رسد.
دومی : مایک تایسون را می شناسی. از این مشت زنی قویتر، زیرک تر با هوش تر کمتر در تاریخ بوکس سراغ داشته ایم. از مارک راسیانو و کلی بگذریم، او جزو استثناهای بوکس جهان است. او نیز خلافکار است زندان رفته، دعوا کرده و در نهایت در روی رینگ بر حریفان پیروز شد و حالا هم مدعی شماره یک بوکس جهان است.

وجه تشابه قنبری و تایسون در همین امتیاز آخری است که هر دو هر زمان تصمیم گرفته اند. بالاتر از بقیه خو ش اخلاق ها قرار گرفته اند. تایسون امروز، تربیت شده و سر به زیر انداخته و به بوکس فکر می کند، اما قنبری چه ؟

او که خوب می داند در این دنیا تنها هنرش کشتی گرفتن است و باید از این راه آینده خود را بسازد، پس چرا؟ آیا به گذشته قنبری مراجعه کرده ایم، آیا به او مشاوره های لازم را داده ایم ، آیا امسال قنبری ها را که معلول جامعه اند و در ورزش رها شده اند را خوب شناخته ایم.
باز هم باید فرصت داد …

جواد نجاتی✍:

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در چهارشنبه, 08 اردیبهشت 1400 ساعت 7:03 ب.ظ