شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۸

فریدون قنبری

فریدون قنبری

بسم الله الرحمن الرحیم

Ferydon (1)

یادی از یک اسطوره یک جوان کرمانشاهی که هیچ وقت به حق خودش در دنیای ورزش و قهرمانی نرسید کسی که بارها دستش در برابر قهرمان های جهان و المپیک بالا رفت سالهای سال قهرمان مسابقات داخلی بود ( انتخابی تیم ملی . قهرمانی کشور. جام تختی ) ولی یک بار به مسابقات جهانی اعزام شد که در آنجاهم به راحتی حقش خورده شد و دستش به مدال نرسید کسی که به گفته خیلی از کارشناسان کشتی دنیا باید سبک و نوع کشتیش در کلاسهای مربیگری تدریس بشه کسی که به گفته استاد برزگر بدشانسترین کشتی گیر تاریخ کشتی نام گرفت آری فریدون قنبری عزیز شیر کرمانشاهی جوانی که خیلی بی مهری ها بهش شد همیشه قضاوت شد توسط مردم و مسئولین ولی دم نزد …

ماجرای تیراندازی خونین از زبان خود فریدون قنبری:

کشتی‌گیر سابق تیم ملی ایران پس از بهبودی کامل، ماجرای تیراندازی عده‌ای از افراد در شهر صحنه کرمانشاه که قصد جانش را کرده بودند، را شرح داد.

فریدون قنبری دارنده مدال طلای بزرگسالان آسیا و جوانان جهان که در مسابقات جهانی ۲۰۰۳ نیویورک نیز عضو تیم ملی بزرگسالان ایران بوده است، ۱۶ آذرماه سال گذشته در حالی که در خیابانهای شهر صحنه کرمانشاه در حال رانندگی بود توسط افراد ناشناس مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت که بر اثر آن شدیدا مجروح و به بیمارستان منتقل شد. طبق اظهار نظر پزشکان وی به علت تحمل زیاد بواسطه قوای جسمانی، از مرگ حتمی نجات پیدا کرد و خوشبختانه هم اینک در سلامت کامل بسر می‌برد و حتی به دنبال این است چندماه دیگر در رشته ورزشی مبارزه آزاد در مالزی شرکت کند.

فریدون قنبری در گفتگو با ایسنا، درباره این حادثه اظهار کرد: بیش از یک سال و نیم پیش یکی از آشنایان نزد من آمد و از کلاه‌برداری عده‌ای از افراد خبر داد و خواستار این شد که حق او را از این افراد بگیرم. من نیز از آنجا که این فرد انسان ضعیفی بود و مورد ظلم واقع شده بود خواسته او را پذیرفتم و حقش را از این افراد گرفتم و حتی یک سیلی محکم نیز به نفر اصلی آن‌ها بخاطر کار زشتی که مرتکب شده بود زدم. خدا شاهد است که فقط برای گرفتن حق آن مرد اقدام به اینکار کردم و هیچ گونه مسئله دیگری درمیان نبود. چند سال است که هیچ حاشیه‌ای ندارم و از اشتباهات گذشته درس گرفته‌ام.

دارنده مدال طلای آسیا با اشاره به اتفاق روز حادثه خاطرنشان کرد: این اتفاق باعث کینه این افراد نسبت به من شد و آن‌ها پس از زمانی در حدود یک سال در حالیکه ۱۶ آذرماه سال گذشته در یکی از خیابان‌های شهر صحنه مشغول رانندگی بودم ۴ نفر سوار بر خودوری پژو ۴۰۵ به وسیله نقلیه من نزدیک شدند و با اسلحه کلاشینکف اقدام به تیراندازی به طرف من کردند و تا می توانستند گلوله به سمت من شلیک کردند تا با قتل من به خیال خودشان انتقامجویی کنند.

وی افزود: ۴ گلوله به بدن من اصابت کرد که یک گلوله به کتف چپ، یک گلوله به صورت و دو گلوله نیز به کف دو دستم خورد و باعث شد شدیدا مجروح شوم و خون زیادی از من برود. چیزی در حدود ۲۰ گلوله نیز به ماشینم اصابت کرد که این موضوع نشان می‌دهد آن‌ها فقط به قصد کشتن من اقدام به این کار کردند.

قنبری ادامه داد: پس از این حادثه سریعا توسط مردم به بیمارستان طالقانی کرمانشاه انتقال داده شدم و خوشبختانه با تلاش زیاد پزشکان و مخصوصا زحماتی که دکتر رییسی رییس بیمارستان طالقانی برای من کشیدند از مرگ نجات پیدا کردم. الان هم به لطف خدا کاملا خوب شده‌ام و مشکل خاصی ندارم.

وی در ادامه گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه نفر اصلی این درگیری که اقدام به شلیک کرده است با ضمانت ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد است، گفت: ۳ نفر دیگر نیز با تلاش نیروی انتظامی و اطلاعات که جا دارد صمیمانه از آن‌ها تشکر کنم دستگیر شدند و هم اینک در بازداشت بسر می‌برند. نفر اصلی نیز پس از ۳ ماه حبس و با ضمانت ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده اما در شهر صحنه و تحت نظارت است تا به سزای عمل خود برسد. به هیچ وجه قصد رضایت ندارم بلکه از مسئولان دادستانی کرمانشاه می‌خواهم این افراد را به اشد مجازات محکوم کند تا درسی برای سایرین باشد که امنیت جامعه و مردم را به خطر نیندازند.

دارنده مدال طلای جوانان جهان درباره هزینه های بستری‌شدنش در بیمارستان نیز گفت: رقمی در حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان هزینه جراحی‌های مختلف بر روی صورت، کتف و دستانم شد که همگی این هزینه‌ها توسط دکتر طلوعی شهردار منطقه ۷ تهران که یک کرمانشاهی است و لطف زیادی در حق من دارد پرداخت شد.

وی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: نه جوهری مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه و نه هیچ کدام از مسئولان ورزشی حتی یک بار هم به من در بیمارستان سر نزدند تا حداقل جویای حال من شوند. با اینکه فاصله اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه تا بیمارستان طالقانی فقط ده دقیقه بود اما این زحمت را به خودشان ندادند که جویای حال من شوند.برای آن‌ها فقط پهلوان زنده را عشق است. نه من بلکه برای حل مشکل بابک قربانی که خدا رحمتش کند هم هیچ کاری نکردند. البته برادران محبی در هیئت کشتی استان پیگیر کارهای من بودند که جا دارد از آن‌ها قدردانی کنم.

قنبری ادامه داد: تنها غلامرضا محمدی و علی نوایی از جامعه بزرگ کشتی ایران با من تماس گرفتند و پیگیر حال من شدند که واقعا از تماس آن‌ها خوشحال شدم و از اینکه یاد من بودند از آن‌ها تشکر می‌کنم .

Ferydon (7)

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در یکشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۵:۵۱ ب٫ظ

۶ نظر

 1. +1

  درود ب شرفت داش  جواد   خیلی مردی پهلوان . فریدون شیر کرمانشاه بود و هست

 2. +3

  فریدون قنبری  یه کشتی گیر کامل بود من همیشه دوسش داشتم و دارم و براش احترام قائل هستم . 
  هرجا هست سربلند باشه و سلامت 

  ممنون پهلوان نجاتی عزیز که یادی میکنی از این فرزندان دیار بیستون  

 3. +3

  فریدون هیچ وقت فراموش نمیشه و مردم دوستش دارند چون یک کشتی گیر تمام عیار و فنی بود 
  خیلی حاشیه ها براش پیش امد ولی ناخاسته بود و البته خیلیا ونبال خراب کردنش بودن و هستند حیفه که ادما از رو شنیده ها و حرف مردم قضاوت میکنند و خیلی چیزارو میگن .
  فریدون قنبری یه قهرمانه واقعیه که با زحمت هاش این شهرت و اسم رو بدست اورد

 4. +5

  سلام. سپاس بابت این مطالب .متاسفانه حاشیه در دنیای ورزش بسیار فزونی گرفته و ورزشکارای ما متاسفانه بجای پرداختن به ورزش بیشتر انرژی شون باید صرف دوری از حاشیه ها بشه …برای این جوون عزیز کرمانشاهی ارزوی صحت و سلامت دارم و از خدا میخوام که روزی برسه که در ورزش این مملکت این شیر بچه های کرمانشاه سربلند و موفق ظاهر بشن

 5. +3

  عالی بود

 6. +1

  ????مصاحبه روزنامه مردم‌سالاری با فریدون قنبری

  ???? قبل از اعزام به مسابقات جهانی نیویورک، آن دعوا رخ داد و از اردو اخراج شدم. فقط محسن فرح وشی را نمی‌بخشم. البته چه ببخشم و چه نبخشم، مدال جهانی را از دست داده‌ام. من هم اشتباه کردم، ولی می‌شد شرایط به شکل دیگری رقم بخورد. اما نخورد و زندگی‌ام به کل تغییر کرد. 

  متن کامل این مصاحبه جذاب   ????????????????????

  https://goo.gl/cu9yi6

  متن کامل این مصاحبه جذاب????????????????????

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ????کانال گوش شکسته ها????
  https://telegram.me/joinchat/BZQnsT9XqZy4qoBW2n08qQ

  ارتباط با مدیر کانال :
  @VATAN2715

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه