شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۸

سپیده گل منصوری مربی جوان ودلسوزکشتی بانوان

سپیده گل منصوری مربی جوان ودلسوزکشتی بانوان

سم الله الرحمن الرحیم

در ادامه نگاه به کشتی بانوان استان و پیشرفت چشم گیر این رشته در کشور و افتخار آفرینی دختران دیارمان اینبار سراغ مربی جوان و دلسوز و محبوب کشتی کلاسیک بانوان خانم سپیده گل منصوری رفتم و جویای اوضاع و احوال کشتی بانوان از زبان ایشان شدم ، در ادامه مصاحبه را حتما بخوانید؛؛

 

بیوگرافی کاملی از خودتان بگید برای آشنایی همشهریان با شما??

سپیده گل منصوری هستم متولد ۱۳۶۷ در رشته های دو و میدانی ، پرش طول ، کبدی ، سپک تاکرا ، سومو و کشتی آلیش فعالیت داشتم. تیم کشتی آلیشم در سطح استان قهرمان شد و الان هم مربی تیم کشتی کلاسیک هستم ، خداروشکر در اولین سال مربیگری تونستم تیمم رو قهرمان استان کنم بعد هم تیم رو واسه کشوری فرستادیم که قهرمان کشور شد و همینطور در مسابقات اپن استانی اول شدیم و در مسابقات اپن کشوری هم سه تا طلا و دو تا پنجمی کسب کردیم و در انتخاب تیم ملی هم از شش سهمیه که داشتیم خداروشکر بچه ها تونستن چهار تا مقام دوم و یک مقام سوم کسب کنند،انشالله در سال بعد مدال های طلای بیشتری کسب میکنند.

بهترین و بدترین خاطره ورزشی شما تا به امروز ?? بهترین خاطره ورزشی قهرمانی در مسابقات کشوری بود واقعا لحظات هیجان انگیزی بود و باعث افتخار و بدترین خاطره ام در مسابقات لیگ بود که دوتا از کشتی گیران خوبم آسیب دیدن ومجبور به انصراف ازمسابقات شدیم .

نهایت آرزو و نگاه شما در کشتی ?? دوست داشتم امکانش بود و خودم میتوانستم کشتی بگیرم و مقام بیارم  برای دیارم و افتخار کسب کنم ولی حالا که امکانش نیست تمام تلاشم رو میکنم و هرچه دارم رو میکنم برای شاگردانم که در مسابقات مختلف قهرمان شوند و دل مردم دیارم رو شاد کنند و باعث افتخارم باشند .

چندتا اسم میبرم یک جمله کوتاه در موردشان بگید هرچی تو ذهنتان میاد و دارید?? غلامرضاتختی: پهلوان با اخلاق ، شهیدان داریوش ریزه وندی و محمود شهبازی: ورزشکاران خوب که در راه آرمانهاشون به شهادت رسیدن و حق گردن تک تک‌ما دارند ،
فریدون قنبری: شنیدم به حق واقعیش در کشتی نرسیده در یک جمله بد شانس بزرگ کشتی ایران ، رسول خادم: قهرمان دوست داشتنی که راه رو برای کشتی بانوان باز کرد و انقلاب کشتی بانوان به دست ایشان بود ، برادران زرافشانی بیژن و اسفندیار : قهرمان های بزرگی بودند و از توانایی هاشون خیلی شنیدم ، حسن یزدانی : پلنگ جویبار ، کشتی : عشق ، عشق ، عشق ، سپیده گل منصوری : متعصب .

حرف دلتون با مسئولین ورزش استان ?? مسئولین تا الان خیلی کمکمون کردن ازشون تشکر میکنم که حامی ما بودند و انشالله همینجور نگاه ویژه ای به کشتی بانوان داشته باشند و سرمایه گذاری کنند در این رشته که مطینا در آینده ثمرش رو خواهند دید و ازشون میخام سالن هایی تخصصی برای بانوان تدارک ببیند چون واقعا با کمبود مکان و سالن تمرین رو برو هستیم به خصوص در بحث محل بدنسازی و تمرینات میدانی .

نظرت در مورد این سکون و درجا زدن کشتی کرمانشاه چیه و چرا به اینجا رسیدیم و … ?? تا اونجای که من اطلاع دارم کشتی کرمانشاه چندان هم در سکون نیست چون تاریخچه کشتی کشور رو نگاه میکنی کرمانشاه همیشه تقریبا در همین سطح بوده ، این موضوع رو میشه از تعداد ملی پوشان در مسابقات آسیایی و جهانی بزرگسالان متوجه شد .

اوضاع احوال کشتی بانوان استان و شرحی در موردوضعیت حال و آینده رشته تون و … ?? کشتی بانوان تازه استارت خورده خداروشکر که ما در اولین دوره مسابقات تونستیم اول شیم و تلاش خودمون رو میکنیم که این جایگاه رو حفظ کنیم و این رشته پا بگیره در کل استان و شاهد معرفی چهره های جوان و با استعداد بیشتری باشیم در سطح ملی و جاداره اشاره کنم به تعدادی از شاگردان با استعدادم که در آینده بیشتر از آنها خواهید شنید :
خانم ها سحر امیریان ، اسما لطفی ، ندامرادی ، فاطمه شهبازی ، پریوش کرمی ، شاطری ، احمدی و …

حرف آخرتون ?? ممنونم از همه اعضای هیات کشتی استان کرمانشاه که از کشتی بانوان حمایت کردند و هر کمکمی که ما ازشون خواستیم دریغ نکردند و شما که نگاه ویژه ای به کشتی بانوان دارید و مارو فراموش نکردین .

(جوادنجاتی)

لینک صفحه پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه در اینستاگرام:

koshtikermanshah

آدرس سایت پایگاه تخصصی کشتی‌ کرمانشاه :

http:// www.koshti-kermanshah.com/

آیدی کانال تلگرامی پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه :

koshti_kermanshah

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در چهارشنبه, ۰۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۴ ب٫ظ

۱ نظر

  1. 0

    درود بر جناب نجاتی عالی بود ، موفق باشنند خانم گل منصوری و دیگر دختران دیارم

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه