جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱

درد دل و گلایه ای از اوضاع نابسامان کشتی کرمانشاه

درد دل و گلایه ای از اوضاع نابسامان کشتی کرمانشاه

جواد نجاتی✍:

میخواهم باز گلایه کنم و واقعیات تلخی را که سالهاس گریبان گیر کشتی دیار پهلوانان است را به قلم بکشم ، مطالب و ارشیو های گذشته وبلاگ که دهه هشتاد ثبت شده بود را چک کردم ، دلنوشته ها و گلایه های مربیان و کشتی گیران و کمبودها و ….

پیشرفتی نکرده ایم بلکه پسرفت هم کرده ایم و به قول معروف آش همان آش و کاسه هم همان کاسه . دستانمان خالی شده و کماکان بادمجان دور قاپ چین ها دارند شرایط را خوب جلوه میدهند و به به چه چه میکنند یا سفسطه ، یک سری انسان تکراری و بازنشسته در راس امور هستند که حوصله خودشان را هم ندارند چه برسد به انتقاد شنیدن از امثال من که درد کشتی دیار پهلوانان کرمانشاه را دارم یا بخواهند جوان هایی پر انرژی را در جمع خودشان راه بدهند و درکنارشان کارکنند ؟!

در دنیایی ازافکار پریشان خود بودم و قدم میزم که یکی از مربیان و اساتید بزرگ کشتی ( تورج مهری ) که سابقه ای درخشان در سازندگی و کشف استعداد دارد و انسانی متعهد و متعصب است را دیدم . برای چندلحظه حال دلم خوب شد و به دعوت ایشان چندساعتی باهم از دل گفتیم و شنیدیم . از جوانمرگ پهلوان دیارمان آقا بابک قربانی از چگونگی کشف و به ثمر رسیدن استعدادش از انرژی و فعل خواستن این مربی برای کار کردن و خدمت به کشتی استانش . از بی مهری هایی که دیده بود و از چوب لای چرخ گذاشتن ها و ….
وقتی صحبت میکرد احساس میکردم خواسته تیم حریف مارا درست کند و برای حریف ما تلاش کند اینقدر تلخ میگفت از مسیولین و از نامهربانی ها وکارشکنی ها که دیده بود .

من بارها گفته ام اگر میخواهیم کشتی فرنگی استان پیشرفت کند باید صفر تا صد این کمیته در دست یک انسان کاربلد و فنی و دلسوز و با رزومه چون تورج مهری باشد ولی کو گوش شنوا انگار تورج مهری ها و امثال من منتقد دشمنیم و در جبهه مقابل !!

در کلاس درس و ادب ، پهلوانی چون آقا اسفندیارزرافشانی زانو زده ام که قبل از هرچیزی از ما پهلوان و مرد بودن را میخواست ، پس اسمی از شخصی نمیاورم و بزرگ و کوچک را رعایت میکنم ولی منصفانه و بدون رودربایستی میگویم تیم حاکم بر ورزش استان و هیئت کشتی خیلی کمبود ها دارد و جای جوانان متخصص زیادی که استخوانی در این راه شکسته اند و تحصیلات مدیریتی و علمی خوبی دارند خالی است .

ما از مرام پوریای ولی و حسین گلزار و تختی دم میزنیم و هم مسلک و هم کیش آنها پس رسم جوانمردی نیست کسانی که سالیان سال بودند و نتوانستند کار کنند و درجازده اند در راس امور باشند و جوانان متخصص و متعهد کنار گود ، اگر دنبال تکرار روزهای اقتدار و افتخار هستید باید مدیریت و ریاست های اصلی را به جوانان دلسوز و کاربلد بسپارید .

کلام آخر چند خط از شهید سرافراز و پهلوان واقعی دانشمند بزرگ مصطفی چمران ( ره) اگر کسی تخصص و توان و انرژی ندارد و کاری را بپذیرد بی تقواست

جواد نجاتی✍:

لینک صفحه پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه در اینستاگرام:

koshtikermanshah

آیدی کانال تلگرامی پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه :

koshti_kermanshah

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در دوشنبه, 19 خرداد 1399 ساعت 0:22 ق.ظ