شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۸

بابک قربانی و ابوالفضل آرمیده

بابک قربانی و ابوالفضل آرمیده

بسم الله الرحمن الرحیم

۰۰۰۰۰ ۱۴۱۶۳۱۹۲۰۵۸۰۳

دلنوشته ای تاثیر گذار از آقا تورج مهری در فراق پهلوان دیارمان بابک قربانی که اشک از چشم هایم جاری کرد و برگشتم به اون دوران و اون سال های سیاه وچه زجر طاقت فرسایی رو این  جوان تحمل کرد ودر آخر هم که پر کشید و مارو تنها گذاشت با این دنیای پر از دروغ و نامردی !! تو اون قضیه و حواشیش فقط رو سیاهی موند برای خیلی از بزرگان کشتی  و گوش شکسته های استان و کشور و از جمله خیلی از مسئولین وقت که قدمی بر نداشتند و سر زیر برف کرده بودند و بی تفاوت !!! راستی اگه اون موقع هم اینستاگرام و فالوئر و اینجورچیزها مد بود برای تبلیغات و طرفدار جمع کردن و  خود نشون دادن به مردم  باز هم بابک تنها میموند !!! الان انواع مطالب و عکس های سلفی و تبلیغات در مورد ابولفضل آرمیده عزیز مارو به اون سال ها برد و اون بی توجهی ها و بی غیرتی ها و نامردی ها !!  بر آن شدم یادی کنم از پهلوان جوانمرگ دیارم آقابابک قربانی روح پاکش شاد و در آرامش ابدی .

باسلام، دلنوشته ای تلخ اما شنیدنی!!!  در این چند روزه اخیر شاهد دلجوبی و عیادت بزرگان کشتی و حتی ورزشکاران دیگر رشته های ورزشی از ابوالفضل ارمیده نوجوان دوست داشتنی و قهرمان نوجوانان آسیا بودیم و هستیم، که اینکار کاری بسیار پسندیده، انسانی و در جای خود قابل تقدیراست،، اما …. نکته ای که من را بعنوان یک مربی کشتی آزار داد عیادت و دلجویی از این نوگل کشتی ایران نبود!!! بلکه بی مهری پهلوانان و ومسولینی که در موقع گرفتاری ناخواسته برای جوان رعنا ، قهرمان جوانان جهان، بازیهای آسیایی، ویکی از امیدهای صد در صد المپیک های لندن و ریو… بله مرحوم بابک قربانی،، اسطوره ی ادب و اخلاق و نابغه کشتی کسی که می توانست کارلین دیگری باشد!! که چه مظلومانه  از این جهان خاکی رفت!! به همین سادگی…!!! بی هیچ تلاشی از سوی هیچ بزرگ کشتی، هیچ قهرمانی، هیچ نهادی، هیچ مسئول کشوری، استانی، و یا حتی شهری…….!!!! ای داد از اینهمه تبعیض، و دوگانگی در رفتار !!!! جوانی چون بابک قربانی مگر جزو این خانواده نبود؟؟؟!! مگر پهلوان و قهرمان ارزنده این مملکت نبود؟؟!! ایا بزرگان و مسئولین ما کسر شان میدانستند قدمی برای رهایی و بازگرداندن این سرمایه ملی انجام دهند؟؟!! و یا ضرب المثل معروف پهلوان زنده را عشق است را در ذهن تداعی میکرد…!!!! من با تمام احترامی که برای بزرگان و پیشکسوتان ورزش مملکت قائل هستم،، اما این نگاه دوگانه را هرگز نمیپذیرم! توجه، تشریک مساعی، همدلی، و همت جمعی بهترین شکل در یک خانواده ورزش است، اما با یک نگاه!!!! در این روزها شاهد عکسهای سلفی ریز و درشت ورزش بر بالین ابوالفضل نازنین بودم، که خیلی شایسته و بجاست ولی ایکاش خانواده بزرگ ورزش قدر تمام سرمایه های ورزشی خود را بداند و از کنار این سرمایه ها به راحتی عبور نکند… بابک قربانی در زندان از غم بی توجهی مرد!!!! یادمان باشد امید و دلداری بزرگترین سرمایه زندگی ما انسانهاست… جوانی در سطح بابک  قربانی خیلی شکننده تر از انسانهای عادیست،، وقتی مورد بی مهری و بی توجهی مسئولین قرار گرفت دیگر تاب نیاورد و………….

(مربی دلسوخته ی پهلوان بابک قربانی ، تورج مهری)

 

۱۴۱۶۳۱۶۰۵۳۳۴۴

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در سه شنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۳:۴۳ ق٫ظ

۷ نظر

 1. +3

  روح بابک قربانی عزیزمان شاد باشه ممنون از شما آقا جواد عزیز و درود بر آقا تورج مهری

 2. +3

  دایی عالی بود ممنون خبر کردی مثل همیشه ۲۰ 

  یاد پهلوان بابک گرامی و توقلبمانه

 3. +3

  زیبا بود و چون از دلنوشته شده بود به دل هم نشست . اوضاع ورزش خصوصا کشتی تو کرمانشاه اصلا خوب نیست و ما از داشته هامون استفاده نکردیم قهرمانهامونم حفظ نکردیم و به این روز افتادیم 
  جایگاه کرمانشاه تو آسمون هاس و انشالله به اون روزهای خوب برگردیم

 4. 0

  یاد بابک عزیز گرامی و روحش شاد.
  تلاش این پهلوان کوچولو در مقابل بیماریش واقعا ستودنی بود. 

 5. 0

  آقای مهری دست روی زخم وجودم گذاشتی.مرگ پهلوان بابک خیلی برام غیر قابل باوره بهتون تسلیت میگم.باورم نمیشه این قهرمان وپهلوان دیگه نیست.ای کاش گوش شکسته های بی تفاوت بمیرن

 6. 0

  آقای مهری شما که در جریان مشکل بابک بودید به نظرتون چرا خانواده مقتول رضایت ندادن?! دیه میخواستن ????? یا از بس مسیولان کشتی مملکت بی محلشون کردن اینطوری شد??? خواهش میکنم جواب بدید.من طرفدار کشتی های پهلوان بابک بودم همشهریش بودم.میخوام بدونم دلیل اینکه اولیای دم رضایت ندادن وبابک رو بدبختش کردن چی بود آقای مهری?

 7. 0

  سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.خیلی زحمت میکشید بابتش و ازین بابت کمال تشکر رو دارم

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه