سه شنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۱

این همه بی مهری ( قسمت ۶ )

این همه بی مهری ( قسمت ۶ )

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در ادامه دلنوشته هام که از چندین سال قبل شروع به نوشتن کردم و حرف دل خودم و همه رفقا و گوش شکسته های کرمانشاه رو نوشتم و خواستم از تمام مدیران  و مسئولان ورزشی استان ولی هیچکس به حرف و داد دل ما گوش نداد .  دهه ۸۰  گذشت و آخرین ستاره ها و قهرمانهای کرمان شاهم از دنیای ورزش و قهرمانی کنار رفتند و هیچکدوم از اون عزیزان به حق واقعی خودشون نرسیدن و چقد منتقد این روند بودم از اون زمان تاحالا با نگاهی به دهه ۸۰ و دهه ۹۰ میگم زمین و آسمان اصلا نمیشه مقایسه کرد ما داریم چکار میکنیم به کجا  رفتیم آخرش اون تک درخت باقی مانده از دهه های گذشته کشتی هم خشک شد و تمام شاخ و برگ هاش ریخت نه دلی دارم برای نوشتن و نه اشکی مانده برای ریختن به پای این  باغ متروکه !!

 

۱۳۲

نه زیر ساخت ورزشی  نه برنامه ای برای نونهال ها و نوجوانها  نه تایم فعالی نه تیم شهری فعالی و همه و همه در کنار گود واقعا چرا چی به سر ماها آمده !!

رگ غیرت آقایان کجاست اصلا دارند ؟! تعصبی مونده ؟! کرمانشاه محو شده از کشتی ایران و هیچکس هم نیست این مظلومیت رو داد بزنه و بگه مردم این دیار مردمی سخت کوش هستند و پهلوان و کشتی با رگ و خونشون پیوند خورده و دوباره برنامه ریزی بشه سالنها راه اندازی بشن که نونهال ها و نوجوانها بیان و مثل خون تو این رگ های خشک شده روان بشن و جان تازه ای بدن به ورزش و کشتی استان .

SCAcNfr0000 (6)

یه زمانی تایم های نونهال و نوجوان و جوانان اینقدر شلوغ بود که مربی ها سه سه یا چهار دور بچه هارو جفت میکردن و مشکلات سر کمبود فضاها و امکانات بود الان کجا هستیم ؟! یه زمانی محال بود تو هر خانواده کرمانشاهی یکی کشتی گیر نباشه یا چند وقتی کار نکرده باشه الان چی؟!! یه موقعی افتخار این بود بری تو تایم تیم شهر تمرین کنی تو هر سه رده ساعت مشخص مربی های مشخص الان اصلا تایم تمرینی وجود نداره چه برسه به تیم شهر ؟! یه زمانی تو هر وزنی اینقد شرکت کننده زیاد بود تو مسابقات استانی و شهرستان چندین روز طول میکشید الان شلوغ ترین وزن ۱۰ نفره اونم ۴ تاش گارد گرفتن بلد نیستن و نفر اول استان با دوکشتی میره رو سکو ؟!!

IMG-20150716-WA0004

مسئولین محترم تربیت بدنی  بیان و جواب بدن بازخواست کنند مدیران و روئسای دهه گذشته هیئت کشتی رو که چکار کردند چه  برنامه ها و طرح هایی و چه پایه سازی هایی کردند سالن هایی که زیر نظر هیئت کشتی هستند همه تعطیل شدند و مربی ها و کشتی گیر ها خانه نشین و فقط چهارتا سالن که متعلق به ارگانهای دولتی هستند فعال . در سال چند بار مسابقه ها برگذار شدن تو چندسال گذشته تو رده های نونهال و نوجوان و جوان و بزرگسال اصلا چیزی به اسم مسابقه وجود داشته؟ چند تا از کشتی گیر های جوان و با استعداد رو دیدیم میگفتند یکساله مسابقه ندادن  پولی هم ندارن به استانهای اطراف برن برای تمرین و مسابقه و این یعنی مرگ ورزش مرگ کشتی مرگ غیرت !! به خودتون بیاین هرکس نمیتونه انرژیش رو نداره کنار بره باغ کشتی رو متروک کردین ولی باغبانهای خوبی داریم که با کمک هم و یکدلی و برادری میتونند  دوباره جون تازه بدن به کشتی و زنده بشه تو این استان و دیار پهلوان پرور ..

از نمایندگان مجلس از استاندار از فرماندار ازمدیران تربیت بدنی خواهش میکنم به داد کشتی برسید به داد جوانهای گوش شکسته برسید بخدا  ما الان جز ضعیف ترین استانها در کشوریم دیگه توانی نداریم تو هیچ رده ای ؟! یه تغییر جدی یه انقلاب تو سیستم پیر و فرسوده کشتی استان ایجاد کنید و اتاق های فکر و تیم های مدیریت جوان رو بیارین و دورهم جمع کنید و ریشه یابی بشه و دلسوزا دور هم  باهم یک دل و برادر کار رو جلو ببرن که تو دهه های آینده باز نام کرمانشاه زیبنده سکوهای قهرمانی باشه .

 

Copy of PICTUR25

 

یاعلی

پیگیری پایگاه تخصصی کشتی کرمانشاه Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط جواد نجاتی در چهارشنبه, 23 تیر 1395 ساعت 5:17 ق.ظ